1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Azonnal vigye el másik állatorvoshoz. A sötét vizelet akár babesiosisra is utalhat (kullancsok által terjesztett betegség).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! Ne nézze tétlenül szenvedését!!!
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, de mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a hörit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a hörinek. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a hörcsögnek, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden höri eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Önökön múlik, hogy mennyire szeretnének biztosra menni. Nyilván szakmailag helyes, és nem árt, amennyiben történik egy vérvizsgálat is.
Kedves Andrea, Ezek a dolgok nem tesznek jót neki. A hüllők sokkal stresszérzékenyebbek mint egy kutya vagy macska, nem tudják értékelni a szokatlan környezett nyújtotta izgalmakat. Pozitívan legalábbis nem. Érdemes lenne őt legalább 2-3 hétig nyugalomban, megfelelő hőfokon tartani... majd eztán megkínálni... Nem látom az állatot, így nehéz megítélni milyen kondícióban lehet, de nagy valószínűséggel nem fog éhen halni, a kígyók igen jól bírják a koplalást... Üdv-ÉVa