1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ha tud még egy kis türelemmel lenni, jót tenne a kiskutyának, ha 8 hetes koráig a mamájánál és testvérei között maradhatna. Addig többszöri féreghajtáson kell átesnie, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel beszélje meg a kiskutya táplálását, kérjen az addigi ennivalójából, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
A seb keletkezhetett verekedéstől, de mástól is. Azt javaslom mutassa meg egy állatorvos kollégának, látatlanban nem tudok segíteni.
Normális, valószínüleg nem fognak meghalni.
Ha valóban porckorongsérve van a bulldognak az bizonyosan nem depresszió miatt alakult ki. Én nem hiszem hogy csak a műtéti megoldás az egyedüli lehetőség. Gyógyszerekkel,esetleg akupunktúrás kezeléssel is jelentős javulás érhető el anélkül hogy a műtét kockázatát vállalni kellene. Az esélyeket a jó kondíció csak javítja.
- A kerítésen keresztüli kapcsolat az NEM igazán nevezhető kapcsolatnak. - Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - sok tenéysztő nem megbízható- Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER Olvass tovább! Meddig él a golden retriever? Honyan neveljük meg a golden retrievereket?