1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Andru! A nyuszik vizelete két dolog miatt lehet narancssárga. Vagy kevesebb vizet kapott, ivott és kicsit sűrűbb lett a vizelet. Ez forgácson ilyen érzetet kelt. vagy ha a tápban volt sárgarépa. Esetleg kapott a nyuszi. Ha nem szokott hozzá, vagy sokat evett ettől is lehet ilyen színű. Semmi gond nincs ezzel:) Azonban ha véres és nem narancssárga- a vért nem lehet összekeverni- akkor rögtön orvos... Remélem azóta már szépen pisil a nyuszi... Szép Estét Gabi
A leírt visszafogottság és lelassulás legvalószínűbb okának a leírtak alapján én is az álvemhességet tudnám gyanítani. (Főleg akkor, ha 2 hónapon belül volt a legutolsó tüzelése.) De emellett akár bármi más baja is lehet, de ezt így sajnos nem lehet véleényezni. Ha nem javul 1-2 nap után sem, akkor további vizsgálására lenne szükség, de az Önök helyében inkább elvinném egy olyan rendelőbe ahol alaposan ki tudják vizsgálni.
Bár a fotók minősége némi kívánnivalót hagy maga után, úgy tűnik jóindulatú (nem valódi) daganatos megbetegedésről (epulis) van szó. Érdemes mielőbb eltávolíttatni.
Kedves Bíborka, A leírt változatos a takarmányozás valóban változatos ennek ellenére nem megfelelő egy teknős számára.. kevésbé változatos ámde megfelelő takarmánnyal nem jutottak volna el erre a szintre.. Érdemes lenne felkeresni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost és kezelni az állatot... Üdvözlettel -Éva
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... Üdv-Éva