1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Kinga! A képen egy vízisikló látható Natrix natrix). Teljesen ártalmatlan, hasznos jószág! Üdv!
Kedves Kérdezõ! Harmadik szemhéj gyulladása, elõesése, szaruhártya megbetegedése és sok más betegség szòba jöhet. Feltétlenül keresse fel állatorvosát. dr.Puskás Gábor
A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni. A vizelet tartási zavar ügyében azt tudom csak válaszolni, hogy ennek okát további vizsgálatokkal kell keresni, mert az ilyen jellegű csöpögtetés nem normális állapot, tehát kell, hogy legyen oka. Csak legfeljebb nehéz azt kideríteni. Azt, hogy "szervi baja nincs, mert állatorvos megvizsgálta", én csak kritikával tudom elfogadni, mert ebből a mondatból nem derül ki az, hogy mivel, milyen alapossággal, milyen kiegészítő eljárásokkal, műszerekkel történt a vizsgálat, volt-e pl. teljes labor, vese- és húgyhólyag ultrahang vizsgálat, ideggyógyászati vizsgálat, stb.
Szerintem valószínűleg vakarja a füleit, fülrühességre gyanakszom a barna pöttyök miatt is. Állatorvos kell a fül alapos megvizsgálásához és speciális fülvizsgáló lámpa. Gyógykezelés előtt alapos fültisztításra is szükség lesz, ami házilag szintén nem megoldható.
Valószínűleg izületi gyulladása van, ami köldökfertőzésből is eredhet. Állatorvosi ellátást igényel mindenképp