1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Orvosi ellátást igényel.
Kedves Kinga! Nincs feldagadva a hörcsöge feneke, ugyanis hím hörcsögről beszélhetünk, és az a "feldagadás" a heréje. Ők képesek visszahúzni a hasüregbe, ezért néha egyáltalán nem lehet, máskor viszont leplezhetetlenek. Az, hogy látszik-e, és hogy mennyire, függ a hőrméséklettől, a hangulatától, és hogy fenyegetve érzi-e magát az állat. Utóbbi esetben szinte teljesen láthatatlanok. Aggodalomra semmi ok, a hörcsög ebből a szempontból biztosan makk egészséges! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, Az advantix spot on nagyon jó legyek ellen, de az alábbi cikkben nagyon sok hasznos tanácsot talál: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/ A farok rágásával kapcsolatosan pedig: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani.
Kedves Érdeklődő! Több készítmény is van a piacon, mindegyik kiszerelésen rajta van, hogy kilónként menniyt kell rakni a kutyára. A spot on a legegyszerűbb. Természetesen úgy is kérheti az állapatikűában, hogy csivavára kéri, és akkor olyat adnak, ami optimális a kutyájának.
- Igen a második cica előéleténk traumája és talán a szocializáltsági szintje okozza a jelenlegi helyzetet. A közös etetések, jutalomfalatok és ha Ön próbálja őket játékkal motiválni, egy idő után meghozza a várt eredményt. - A TEO- t próbálnia kell egy kicsit visszafogni, a másikat bátorítani. - A félős macskának Bach-virágterápiát tudok javasolni.