1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
A rejtett here a későbbiekben okozhat gondot (daganat). Ezért annak eltávolítása javasolt. Egyúttal a másik herét is javaslom eltávolítani.
A shar pei különleges fajta, egy csomó olyan betegséggel és állapottal, ami más kutyafajtákban nem fordul elő, így sok állatorvos, aki csak ritkán találkozik ilyen fajtával, nem ismeri fel ezeket a dolgokat. Emiatt a shar pei egyik-másik jellegzetes bajának felismeréséhez komoly tapasztalatok és nagy shar pei forgalom kell. Azt, hogy a leírt tüneteket mi okozta, én biztosan nem tudom megmondani, de van egy ilyen tapasztalat állatorvos kollégám, aki szerintem biztosan érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz. Hozzá kellene elmenni. Dr. Seregi Antalnak hívják, és Budapesten a XI. ker. Gazdagréten dolgozik a FeliCavet Állatkórházban.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Kedves Manyika! Az, hogy hányszor etetjük egy nap kedvencünket, az csakis tőlünk és a családunk időbeosztásától függ. A legtöbb gazdi naponta egyszer vagy kétszer ad enni kedvencének, de akadnak akik háromszor adnak kisebb adagokat. Az, hogy reggel vagy este, gyakorlatilag mindegy. A kutya mindkettőhöz hozzászokik, ha a kutya házőrző és este "dolgozik" akkor talán maradjon inkább az esti etetése.
Magától is elmúlik, de segíteni, gyorsítani lehet Bach-virágterápiával. Ez utóbbihoz töltse ki a szerválasztó lapot és küldje el nekem >>> http://www.4tappancs.hu/download/m_bvszerval.doc Állatorvosi kezelés nem szükséges, mert ez nem testi bántalom.