1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Férgességtől nem valószínű hogy véres lenne a cica feneke. Érdemes lenne megvizsgáltatni állatorvossal. Jó lenne, ha a bélsárból is tudna mintát vinni. Nem a legyektől lehetnek bélférgesek a macskák.
Igen, lesz - visszafordíthatatlan viselkedési rendellenesség a későbbi időszakban. Ráadásul a dolognak van egy jogi oldala is: A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. §-a a következő (15) és (16) bekezdéssel egészül ki: „(15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani."
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Kedves Anna, ha valóban tyúktetű, akkor többek között a Bio Kill, a Piret Mix és az Insecticid 2000 tartalmazza azt a hatóanyagot, ami hatásos lehet tyúktetű ellen. Mindhárom szabad forgalmú irtószer. A permetezhető változatokkal lehetne kezelgetni, de igazából Csak a komplex védekezés eredményes. Komplex védekezés alatt az állomány egyszerre telepítése és eltávolítása, a higiénikus takarítás és fertőtlenítés, a felületek résmentesítése és vegyszeres kezelése, az új állomány mentessége. a berendezés mentesítése egyaránt fontos. Ha csak egy is nem valósul meg maradéktalanul, akkor már lőttek az eredménynek! Bővebb információ >>
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok