1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Nem késő, de most már minél előbb be kellene adatni azt a következő oltást mielőtt még megbetegedne az a szegény kutya.
Az olvasottak alapján az első két dolog, ami eszembe jutott a pyometra (gennyes méhgyulladás), és a hasnyálmirigy gyulladás. Mindenekelőtt ezeket kellene sürgősen kizárni. A pyometra kizárásában segít az ultrahang vizsgálat, a hasnyálmirigy gyulladásra a vér amiláz szintjének emelkedéséből lehet következtetni. A leírtak alapján a bélelzáródás gyanúja is felmerülhet, de olyankor a has rendszerint érzékeny, az állat a has áttapintására fájdalommal reagál. Tekintettel arra, hogy a hányás és hasmenés nem specifikus tünetek, az említetteken kívül sok más egyéb is lehet a háttérben, amit csak további vizsgálatokkal lehet megállapítani. Kutyánál a 39,2 °C nem láz. A sárga hányadék gyomorsav (nem epe).
A hím feje és melle elsősorban sárga, míg a tojón alig találni sárga színt. A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkéssárga, a fültájékon levõ folt kevésbé élénk, bóbitájában több a szürke.
Kedves Gazdi, ha a macska vemhesül, attól még nem szűnik meg másnapra a tüzelés... Biztosat csak ultrahangos vizsgálat után lehet mondani, illetve 60-67 nap után jöhetnek a kiscicák. Egyéb jelek a cikkben: http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/vemhessegre-utalo-jelek-a-macskaknal/3732/ De ha nem tenyészti a cicát, miért nem ivartalaníttatja??? A macskának is könnyebb lenne, nem ugrana ki az ablakon...
Kedves Judit! Kétféle módszer áll rendelkezésre: 1., diétás allergén keresés (nehézkes, nem mindig pontos, de kivitelezhető) 2., vérből törénő allergén vizsgálat (eléggé megbízható, a költsége viszont valamivel nagyobb, úgy 40-50 ezer Ft körüli, de teljeskörű, rendkívül részletes eredményt szolgáltat). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu