1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Bármilyen altatógéppel történő altatásnál előfordulhat az, hogy a légcsőtubus megsérti a légcsövet, és emiatt egy kis ideig légzőszervi tünetek állnak fenn, de ez legtöbb esetben hamar gyógyul, és nem szokott nagyon súlyos lenni. Miután a műtét 4 napja volt, ebbe még beleférhet ez is. De az sem elképzelhetetlen, hogy valami más baj is van a légzőszerveknél. Ezt azonban csak egy alapos mellkasi és légzőszervi vizsgálat tudja esetleg alátámasztani, beleértve pld mellkasröntgent is, vagy ha szükséges, egy endoszkópos vizsgálat. Szóval, ha a következő napokban nem lesz javulás, a jövő héten meg kellene nézetni.
A gyógytápot nyugodtan megeheti, ha a hasmenés megszűnik akkor össze lehet keverni a normál táppal. A normál táp arányát fokozatosan kell emelni. A tablettákat az előírt adagban és ideig kell szedni / nem lesz tőle semmi baja a kutyának.
A szőrhullásnak több formája és oka is lehet. Ha az egész testfelületre kitejdedt fokozott szőrhullásról beszélünk (úgy sejtem leveléből, hogy erről van szó), akkor ez leginkább a szervezet egészében, annak egészségében, egyensúlyában, úgynevezett homeosztázisában keresendő elsődlegesen. A bőr a legnagyobb szerv, és mint a többi szervet is belülről lehet igazán táplálni. Nem fog egy ilyen problémát sampon megoldani, de a megfelelő táplálás már valószínűleg. Ha szőrhagymák ill. az azokat körülvevő szövetek nem kapják meg a megfelelő táplanyagokat ahhoz, hogy egészségesek, erősek legyenek, akkor nem is tudják a funkciójkat megfelelően ellátni.Persze egyéb szisztémás megbetegedés. hormonális zavar, veseprobléma stb. is lehet a háttérben, de elsődlegesen mindig a táplálás hiányosságaiból, hibáiból eredő diszfunkciókra kell gondolni.Csak egy megjegyzés: gondoljon bele, hogy azoknak a szerveinek, amik nem látszanak a külvilág felé (vesék, máj, szív, stb.) is "hullik a szőre". Miután kóbor macskáról van szó és nem tervezi befogadni, állatorvoshoz vinni, így nem sok mindent tehet érte.
Ha a kutyus közérzete jó, valószínűleg nincs nagy baj, nem kizáródott sérvről van szó. Valami miatt begyulladt az a terület, lehet, hogy sérült. Azért meg kellene mutatnia az állatorvosának.
Lehet. Tudni kellene hogy milyen összetételűek a tabletták és milyen nemű a kutya, minden esetre felboríthatják a hormonháztartását. Legvalószínűbben elhúzódó nemi érésre lehet számítani.