1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gábor! Okozhatja mindkettő, de szerintem inkább a táp miatt van. Ha több tápot kipróbálnak, és nincs változás, akkor mindenképpen kellene bélsárvizsgálatot végezni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Ne várjon! Lehet törés, térdszalagszakadás, ficam stb.
Lehetséges, hogy nem megfelelő etetéséből adódó probléma áll a háttérben, de idősebb kutyáknál a hányást rendkívül sok minden okozhatja. Azt javasoljuk, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát egy alapos kivizsgálás végett és ne bocsátkozzon találgatásokba.
Kedves Gazdi! Meg kell kérni az állatorvosát, hogy végeztessen bélsár vizsgálatot valamelyik laboratóriumban, hogy kiderüljon mi az oka a tartós hasmenésnek. Üdvozlettel dr. Szaniszló Ferenc
Nem tudom, nem jár-e ki a cica, ahol esetleg valamilyen növényt megrágcsálhat, vagy akár a lakásban is. Egyes növéni alkaloidok okozhatnak pupillatágulatot, aminek következtében látászavar is kialakulhat. Mivel számos betegségnek is vannak szem tünetei, mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát!