1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ezekre a kérdésekre sajnos igen nehéz jól válaszolni! Amire gyűjtőfogalomként azt mondjuk, hogy "macskanátha", az a valóságban számtalan ok miatt lehet. A vírusos okból kialakulók általában jól gyógyulnak egy idő után, a bakteriális felülfertőződés azonban gyakori, és ezek már eléggé elhúzódóak és makacsok tudnak lenni. Viszont az is igaz, hogy a macskanátha már nem éppen a 7 éves felnőtt macskák betegsége szokott lenni, így én erősen elgondolkoznék azon is, hogy mi egyéb ok lehet a nátha szerű tünetek mögött? Itt már sok érdekesség szóba jöhet, például mondjuk valami rosszindulatú növedék az orrjáratokban (orrpolip), de ezeket azonban kívülről nehéz megállapítani, erre már endoszkópos vizsgálatra lenne szükség. Fontos a türelem is a gazdi részéről, mert vannak állapotok, amiket nem lehet siettetni vagy gyorsítani. Minden, amit a macskanátháról tudni kell Mi az a macskanátha? Macska fertőző betegségei
Kedves Gazdi! Én továbbra sem zárnám ki az orvosi problémát, mivel fájdalomcsillapító hatására javul a helyzet. Fogai, szája, nyelőcsöve volt vizsgálva?
Kedves Gazda, Ilyen esetekben a megfelelő tiltás alkalmazása vezet eredményre, mivel a citromos viz maximum egy pillanatra kizökkenti, de nem gátolja az állatot. Fontos még, hogy ilyen esetben a gyerek kiabálása, magas hangjelzése, menekülése csak tovább ront a helyzeten. Célszerű volna felkeresni egy kutyaovi, ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjának és viselkedésének az alakításában. Kis segítség a tiltáshoz: Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz Tanítsd önuralomra a kutyádat! Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész
Üdvözlöm! Ezek az állatok a természetben alszanak téli álmot, ezért ők Megérzik az évszakok váltakozását, illetve a hőmérséklet esését. Esetleg egy vízmelegîtôvel melegítse a vizet. 25-27 °C-on ideális nekik a hőmérséklet. A pézsmateknős (Sternotherus) Pézsmateknős: gondozási tippek Milyen legyen a terráriumi világítás?
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Hogy gyógyítható-e kedvence problémája, az attól függ, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják ezen tüneteket. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos