1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! Valószínüleg az oltóanyagra adott egyedi allergiás reakcióról lehet szó Zorrónál. Az oltás helyét TRAUMEEL kenőccsel javaslom bekenni napi többször a duzzanat elmúlásáig. A következő oltás beadását pedig mindenképpen homeopátiás védelem mellett javaslom. Ha további kérdései lennének, kérem hvjon: 06 (20) 928-44-25! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata; www.kimintvet.hu A kutyámat valóban minden évben be kell oltani? A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók
Egy sérülés lehetett rajta amit valószínűleg elvakart -akár fához dörzsölve -és elfertőződött. A mosás nem tett jót neki, a szövetek begyulladtak. Felületesen jód tinktúrával lehet kezelni és szólni az állatorvosnak.
Az atkák megjelenése viszonylag gyakori a hullámospapagájoknál. Prevenciós kezelésként minden újonnan érkező madárnál érdemes alkalmazni a bőrön át felszívódó készítményeket. Például az Ivermectin spot on light készítményt, amiből egy hullámos papagáj 5-6 cseppet kaphat. A tollhullás lehet egy kissé erőteljesebb vedlési időszak, ami főként lakásban tartott papagájoknál lehet rendszertelenül jelentkező. Tollképződést elősegítő vitaminkészítmények kaphatók madáreleség forgalmazóknál, állatkereskedésekben, kisállatpatikákban egyaránt. Sajnos nem sikerült a képet felnagyítanom, de amennyiben a csőr feletti viaszbőr megvastagodott felülete, durvább lett, a csőr gyorsan nő és szerkezete szivacsosodik, akkor atkára, ha a csőrön barázdák jelentek meg, akkor vitamin és ásványianyag hiányra gyanakodhatunk. A hullámos papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség A leggyakoribb papagájbetegségek Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak
Aggodalomra nincs ok. Ha a seb esetleg gennyesedne, vigyék állatorvoshoz a kiskutyát. A harapó kutya veszettség elleni oltását azért jó lenne ellenőrizni. Kutyasebek, sérülések, zúzódások kezelése Útmutató 8 hetes kiskutyához Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Hogyan neveljük, tanítsuk a kiskutyát? - 3 fontos szakasz
A bélsárpangás megelőzésére magas rosttartalmú tápokat ajánlott etetni. Léteznek a piacon olyan magas rosttartalmú diétás macskatápok, amely összetétele folytán segíti a bélrendszer egészséges működését, rosttartalmának köszönhetően a hasmenéses és a székrekedéses problémáknál egyaránt használható. Érdemes elolvasni az alábbi szorulással kapcsolatos Kérdés-válaszokat is: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/macska/80/keyword=szorulas/