1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Kedves Gazdi! A probléma okát látatlanben nem tudjuk megállapítani, az esetleges kiegészítő vizsgálatok (tapintás, RTG) szükségessége miatt. A problémával forduljon mielőbb állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás,daganat, súlyos bélgyulladás, stb). Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
Kedves Kérdező! A leírt és képen mellékelt tünetnek nagyon sok oka lehet. A homeopátia felfogása szerint a külső tünetek kenőcsökkel, oldatokkal stb. történő kezelése, azaz a tünetek elnyomása - az ok, az alapbetegség kezelése nélkül - a betegség súlyosbodásához vezet. Az Ön esetében is azt tudom tanácsolni, hogy forduljon egy homeopata állatorvoshoz, aki a cica és a körülmények alapos vizsgálata után fog javaslatot tenni. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő, Budapest.
Elsősorban azt kellene tisztázni, hogy a tünetnek esetleg szervi oka van: vese, húgyhólayg, vizeletrendszer, cukorbetegség. Amennyiben az eredmény negatív, akkor érdemes pszichikai, viselkedési tünetként kezelni. Ebben az esetben egy helyszíni megfigyelés után tudok használható, felelősségteljes tanácsokat adni.
Állatorvossal legjobb megnézetni, hogy csak átmeneti elváltozásról van-e szó vagy esetleg tartós probléma lehet (pl csípőprobléma).
Kedves Rencsike 87, szükségünk lenne az e-mail címére, ugyanis egy olvasónknak is hullámos papagája van és szeretne önnel konzultálni. Köszönjük a segítségét! Kérem az e-mail címét küldje ide: Cecilia.Petrus@informmedia.ro