1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Ezt így látatlanból nem lehet megmondani. Dr. Puskás Gábor
Nagyon következetes rangsorbeállítás szükséges a konfliktusok enyhítése érdekében. További előnyt jelenthetne a szuka kutya ivartalanítása - így a tüzelés nem motiválná a kanokat az egymás közötti konkurenciára (hiába az egyik ivartalanított, a másikban a hormonok kiváltják a megfelelő viselkedést !) Részletes és használható tanácsokat csak a kutyák megfigyelését követően és a tartási körülmények ismeretében lehet adni. Valamit bizonyára helytelenül csináltak/nak a falkán belül.
Ha egyébként jól van, nincs váladék ürülés az orrából, akkor lehetséges, hogy valami időnként irritálja az orrát. Ha váladékos is az orra, vagy bágyadtnak tűnik, feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
A félelem enyhítésével kapcsolatban ajánlom a "Félős és agresszív kutyák" e-oktatási ismeretterjesztő programot: www.4tappancs.net A minnél gyakoribb póráz nélküli sétáltatás lenne az egyik jó alternatíva. Fajtársakkal szembeni ismételt szocializációs tréning a másik lehetőség.
Sajnos véleményt, vagy tanácsot látatlanban ezúttal sem tudok adni. Javaslatom: a www.homeopata.hu oldalról válasszon ki egy homeopata állatorvost és mielőbb vigye hozzá uszkárját, az oltási könyvével együtt.