1921. Hogyan tanítsuk meg a kiskutyánkat a behívásra? Elmondjuk
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
A behívás a kutya nevelésének talán egyik legfontosabb leckéje. A kiskutya biztonsága érdekében minél előbb meg kell tanítanunk arra, hogy mit is jelent a „gyere ide”. De hogyan?
Fajtájuk történelmét figyelembe véve a kutyák háziasítása viszonylag új eseménynek számít. Bár vadon élő kutyák már több millió éve léteznek, ebből csak néhány ezer évet töltöttek házi kedvencünkként. Nem csoda hát, hogy máig megőriztek néhány vad ösztönt; ezek egyike a rejtőzködés, bújás.
A kutyák viselkedése általában vagy ösztönös, vagy tanult cselekedet. Ez alól az ásás sem kivétel; ez is egyösztönös viselkedés. Vannak bizonyos kutyafajták (az úgynevezett kotorékebek), mint a terrierek és a tacskók, amelyeket kifejezetten a vadak, mint például a borz, a róka és a vidra kiásására tenyésztettek ki.
Lumboszakrális (ágyéki) szűkületet nevezik még lumboszakrális instabilitásnak, lumboszkarális fejlődési rendellenességnek, lumboszkarális torzulás, ágyéki gerincszűkületnek, lumboszakrális szpondilózisnak, lumboszakrális ideggyökér tömörödésnek, és a cauda equina szindrómának is.
A myasthenia gravis, magyarul izomgyengeség egy ritka neuromuszkuláris zavar, ami felnőtt kutyákat és kölyköket egyaránt megtámadhat. Az esetek többségében szerzett, de ritkán lehet örökletes elváltozás is.
Minél hamarabb mutassa meg állatorvosnak. Ha daganat, akkor azonnal műteni kell, hogy megmenthető legyen a lába. Ha a műtét előtti vizsgálatok jók, akkor az életkor nem lehet akadály a műtét szempontjából, megfelelő altatási protokoll esetén.
Kedves Zsuzsanna! Általánosságban jól támogatja a vese működését a Berberis CH5 és a Solidago CH5 napi 3x. Egyéb szereket mindenképpen "személyre" szabottan kell kiválasztani kedvence számára. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy legalább egyszer beszéljünk (mobil: 06209284425). Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
A lehetséges okok: - húgyuti, vese, vezeletrendszeri megbetegedés - valamilyen szervi probléma miatt izgalmi állapotában nem tudja tartani a vizeletét - valamilyen szuka-ivarszervi probléma miatt nem tudja tartani a vizeletét IGEN, forduljon állatorvoshoz
Kedves Gazdi! A probléma lehet vitamin- vagy egyéb tápanyaghiány, de lehet akár egy gyomorprobléma is, például fekély. Etessen kutyájával minőségi állateledelt, ha nem segítene, keresse fel állatrvosát. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Helyi duzzanat keletkezhet az nem probléma (A szürke nem veszélyes) Legtartósabbak a nyakörvek pl a scalibor.