1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Gazdi! Amennyiben az Ön által leírt tünetek még a műtét után fennálló gyulladás következményei, akkor a PHOSPHORUS CH15 mellé a SILICEA CH15-öt javaslom adni, napi váltásban; - tehát egyik nap az egyik szerből kapjon 2 globulust, a másik nap a másik szerből 2 globulust. Ha 10 nap után nincs látható javulás, akkor egyedileg szükséges megkeresni kedvencének a megfelelő homeopátiás szereket a gyógyulásához. Ehhez, - javaslom - keressen fel egy homeopata szakállatorvost. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hasüregben bent maradt néhány sejt nem tud önmagában annyi hormont termelni, ami kiváltja a tüzelési tüneteket, de ezek a sejtek ilyenkor szaporodnak és a "telep" növekszik. A hormontermelés mértéke csak később éri el azt a szintet, ami már hatással van a szervezetre. Azt javaslom, hogy a kutyáját érdemes lenne alaposan megvizsgáltatni szaporodásbiológus állatorvossal.
Kedves Nóra! Ezek a tünetek számtalan betegség okai lehetnek, kérlek vidd el az egered állatorvoshoz, ők szakértők a témában: http://vetnetinfo.com/hungarovetallatkorhaz/2013/12/19/mongol-futoeger/ reméljük, gyorsan meggyógyul!
Ha a jelenlegi állatorvos véleményében, diagnózisában és kezelésében nem bízik, csak azt teheti, hogy megvizsgáltatja a kutyáját egy másik állatorvossal is. Célszerű olyan helyet (állatorvost) keresni, aki kiegészítő vizsgálatokat is tud végezni (vérlabor, hasi ultrahang, stb.)
Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!