1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A kamillateás kezelésnél jobbnak tartom a körömvirágos törölgetést. Ha nem javul, antibiotikumos szemcsepp alkalmazása is megfontolandó.
A papagájoknak valóban meg kell szokni a környezetüket, ha új helyre kerülnek. Hirtelen mozdulatok, váratlan zajok zavarják. Óvatos közeledéssel, nyugodt mozdulatokkal lehetel indulni a szelídítés útján. Amennyiben előzőleg nem állandó szoba hőmérsékleten volt a madár, hanem tenyésztőnél fűtetlen röpdében, úgy akár kalitban is lehet tartani egy 10 fokos hőmérsékletű helyiségben. Az viszont egy-két nap szoktatás után nem zavarja a madarat, ha körülötte járkálnak, sőt szükséges is, hogy hozzászokjon. A kalitot legalább egy méter magasságban helyezze el, mert az arcokat látva kevésbé fél a madár, mint lábmagasságban. A törpepapagájt valamilyen szinten fajtársként fogja kezelni, ami akkor különösen előnyös, ha sokat maradnak egyedül.
Kedves Gazdi! Igen, a Syzigium valóban alkalmas cukorbeteg kutya kezelésére, e szer segítségével csökkenthető az alkalmazott inzulin mennyisége: napi 3x 5 golyó. Önmagában azonban ez nem lesz elegendő a teljes gyógyuláshoz. A további terápia szempontjából elsődleges fontosságú azt tudni, hogy 1-es vagy 2-es típusú diabetesről van-e szó. Azonkívül a további szerek hatékony megválasztásához mindenképpen ismerni kell az állat sajátságos, egyedi tüneteit. Ehhez javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Tisztelt Érdeklődő! A tünetek alapján nagyon valószínű, hogy allergia, főleg, hogy csak az egyik állaton jelentkezett. Igen, a joghurt (is) jót tesz a benne lévő alkotók miatt, de a problémát önmagában nem szünteti meg. Ha eddig is ugyan ezt az almot használták, akkor is előfordulhat, hogy az új csomagban van valami olyan anyag, ami irritálja a szervezetet, és ez ilyen formában mutatkozik meg. Lehet, hogy a következő csomagban már nem lesz ez az alkotó, de lehet, hogy teljesen le kell cserélni ezt a típust egy másikra, ez a hörcsög állapotától függ. Hogy biztos lehessen a dolgában, és persze a höri meggyógyuljon, a jelenlegi almát cserélje ki színezékmentes papírtörlőre, és csak ez legyen a lakhelyén alom gyanánt. Minimum egy hétig maradjon ilyenfajta alom, az allergiának ennyi idő után lassan javulnia kell. Ha azonban még sem javulna, mindenképpen vigyék el specialistához, mert lehet, hogy komplexebb a probléma. A szőr után-növése 3-4 hét, ekkora valószínűleg már nem fog látszani a bőrfelület a sűrűsödő bundától. Ne aggódjanak túlságosan. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé. az alábbi cikkekben bővebb információt talál a kutya téli lábápolásáról: Téli kutyaápolás: biztonságos kutyaséta hóban-fagyban http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-tel-gondozas-134/1420/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-tel-hideg-gondozas/1354/