1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gazdi! A gekkód nagyon rossz állapotban van, az előző kérdésed is erre utal: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/terrarium/leopardgekko-nem-eszik-szeme-fekete/13864/ Ne nézd tétlenül, ahogy szenved, vidd el állatorvoshoz! Vedlés: Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége (és nem a szem). Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek.
A duzzanat sok minden ok miatt lehet (pl. sérülés érte ott, vagy megharapta egy másik macska), és a most még kemény duzzanat pár nap alatt sokat változhat (pl. felpuhul, esetleg ki is lyukad, ami arra utalna, hogy ez egy tályog volt). Azt, hogy a mostani sántikálás az orvos vizsgálata miatt lenne, nem hiszem. Azt javaslom, pár napot várjanak, addig tartsák otthon, ne engedjék el portyázni. Ha ez után még mindig gond van vele, vigyék vissza ahhoz, akinél már jártak (nem jó ide-oda mászkálni állatorvosok között), hátha akkor már jobban tudja vizsgálni, és esetleg születik valami diagnózis is.
Kedves P.Anita ! Elnézést kérek a késői válaszért, nagyon sok levelet kapok és az Őn levelére csak most találtam rá. A közvetlen elérhetőségem kissgabriella@vipmail.hu Várom megkeresését: Üdvözlettel Dr Kiss Gabriella
Nem tudom vizsgálat nélkül. Üdv
Kedves Gazdi, Már sokkal hamarabb vissza kellett volna húzodnia. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához mihamarabb!