1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ezek pigmentfoltok, nem betegség jelei. Neki ilyen a bőrszíne.
Kedves Gazdi Én mind a két kutyus bent tartanám, főleg a yorki-t akkinek nem igazán való a kinti lét. Nem tudom van-e bármi ok, ami miatt aggódik az összeengedéstől, de ha igen, akkor jó lenne tudni, h melyik kutyussal van inkább a baj. Az első találkozást érdemes semleges terepen tartani, hogy a bealge ne védje a területét. Utána közösen lehet hazamenni és kezdődhet a befogadás a családba. Itt vannak a neveléshez segitségek: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, de ha nem megy akkor érdemes személyesen ellátogatni egy kutyaiskolába, ahol tudnak segíteni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Amennyiben egyedül van tartva és így kizárható, hogy másik állat megsebesítette, akkor nagy esélye van valamilyen élősködőnek (általában atka) ami miatt kikaparhatta. Az atkák elszaporodása az esetek többségében a gyengült immunrendszernek köszönhető, ezért érdemes egy immunerősítő kúrát (Vetri-DMG) tartani amellett, hogy megfelelő élősködők elleni szerrel (atka esetén SH-Rodemectin spot on) kezeljük a hörcsögöt. Azonban okozhatja egészen más is, bőrirritáció, allergia, gomba stb. sőt akár mechanikai sérülés is, ezért mindenképpen jó lenne elvinni egy hozzáértő állatorvoshoz. A megyében a következő orvosokat érdemes megkeresni: Dr. Licskay Tímea, Sopron, htps://www.facebook.com/galoseshorvath Dr. Fekete László, Győrzámoly, http://szigetkoziallatorvos.hu/ Azonban ha van rá lehetőség, érdemes egy kimondottan hörcsögökkel (is) foglalkozó egzotikus állatorvosnak megmutatni. Marsiné dr. Kovács Ágnest javasolnám Budapesten a 18. kerületben. Érdemes addigis - és a jövőben is - lecserélni a poros, allergizáló forgácsot papíralomra, kenderalomra vagy lenalomra. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
Amennyire a képről látszik, a madár hátán van tollhiány. Ilyet a társa szokott okozni verekedés, vagy párzás során. Folyamatosan figyelemmel kellene kísérni, hogy ez okozza-e, vagy kizárható. Esetleg saját magának szedi ki pótcselekvésként. A tavaszi időszak beindíthatta náluk a szaporodási ösztönöket A tollképzési problémákat okozó cirkovírus (franciavedlés) más tünetekkel jár, ahol a szárny tollazat sérül leginkább. Ásványi anyagokat tartalmazó kavicsos zúzalékot érdemes lenne a kalitba tenni, egy külön tálban, főként a kalcium/foszfor pótláshoz.
A kérdésére nem lehet sajnos egyértelmű és biztos választ adni. A permetező szer a levegővel is átjuthatott a szomszéd kert légterébe, azt a kutya be is lélegezhette, de lehet olyan is, hogy tényleg valami közvetítő anyaggal vette fel. De -és ez is az igazsághoz tartozik- az sem kizárható, hogy a kutya megbetegedésének semmi köze nincs az Ön permetezéséhez. Az, hogy van-e köze hozzá, csak megfelelő toxikológiai vizsgálatokkal lenne kideríthető, de ezeket most már nem valószínű, hogy meg lehetne tenni. Minden esetre legközelebb előre szóljon a szomszédainak, ha permetezni akar, hogy ők egy időre elzárhassák a kutyáikat, macskáikat.