1951. Kutya thrombocytopenia
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A thrombocytopenia egy olyan rendellenesség, amelyben a vérlemezek száma alacsonyabb a normálisnál. A vérlemezkék valójában darabjai a különleges sejteknek, amelyek szükségesek a vér megfelelő alvadásához.
A Von Willebrand-kór egy gyakori örökletes vérzési rendellenesség embereknél és kutyáknál egyaránt. A véralvadás egy bonyolult mechanizmus; a vérlemezkék mellett a vérrögképződés egy hosszú kémiai láncreakció eredménye, melyet egyes molekulák, úgynevezett "alvadási faktorok" végeznek el.
A murin tífuszt a Rickettsia typhi okozza, melyet a rágcsálókon vagy kutyákon, macskákon élősködő bolha csípése továbbít (trópusi patkánybolha és macskabolha) vagy a bolhaürülék figyelmetlen belekaparása a nyílt sebbe.
Kisagyi hypoplasia-nak nevezzük azt az állapotot, amikor az agy egy része, az úgynevezett cerebellum (kisagy) nem fejlődik ki, vagy röviddel a születés után elcsökevényesedik (visszafejlődik). A kiváltó ok lehet genetikai, összefügghet egy anyaméhbeli fertőzéssel, de gyakran ismeretlen marad.
Egy kutya gerincoszlopa számos kisméretű csontból épül fel, melyeket csigolyáknak hívunk. Ezek a koponya alaptól egészen a farokcsontig terjednek. A csigolyák rugalmas korongszerű porccal kapcsolódnak egymáshoz – ez a porckorong.
Kedves Gazdi! Igen az ivartalanítás helyrehozhatja a kondit, de azért hízlalni nem szabad! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kullancsot mindenképpen és minél hamarabb el kell távolítani (ha a gazdi nem tudja, akkor az állatorvos tegye!)! Így lehet csak csökkenteni a fertőzésveszélyt. A negatív vizelet önmagában nem jelenti, hogy kizárható lenne egy esetleges babesia-fertőzés. Ha bármi gyanúsat észlelne a kutyussal kapcsolatban, feltétlenül vigye állatorvoshoz!
Kedves Dániel! A fent leírt tünetek inkább valamilyen baktérium vagy vírus okozta megbetegedésre utalnak, így a paraffinos kezelés biztosan nem lesz elég. Javaslom, minél hamarabb keresse fel állatorvosát a megfelelő terápia megkezdése érdekében. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A válaszadáshoz több részletet kellene tudnom... Ha altatásban történt a beavatkozás, az ébredés során és utána előfordulhat hányás. Egyes gyógyszerek is okozhatnak hasonló panaszokat. És való igaz, mindezektől függetlenül el is kaphatott valami gyomorfertőzést a kis kutyus.
Ez ellen a fajtársak irányába elmulasztott szocializáció az egyetlen megoldás. Ezt azonban ajánlott szakember és ellenőrzött , megfelelően kiválasztott kutyák segítségével és megfelelően biztonságos körülmények között kivitelezni.