196. A legegyszerűbb etető madaraknak
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Öltöztessük fel a kutyánkat tetőtől talpig, illetve bugyitól csizmáig! Bemutatjuk, hogy melyik ruhadarab mire jó és mire nem alkalmas.
Meglepő fejlemények: meglestük Mikulást, hogyan készül az ünnepre. Elöljáróban csak annyit árulunk el, hogy idén jól járnak az állatok!
A hatása nem vész el, de ha utálja az ízét, akkor porrá zúzva sem fogja szívesen megenni. A májkrémbe vagy olajos halba keverés sokszor beválik.
Láttam már "reménytelen" esetet, olyan kutyust, aki sosem szokta meg a cicák jelenlétét. Azért ez ritka. Többnyire sikerül a barátkozás. Fontos az első élémény, nehogy nagy rohanás, üldözés törjön ki első alkalommal. Egyébként érdemes rájuk bízni a dolgot és csak a háttérből figyelni, nem közbeszólni!
A vizet elég hetente cserélni abban az esetben, ha megfelelő szűrő működik az akvaterráriumban. A szűrőnek óránként legalább 5-6 szor át kell szűrnie a teljes vízmennyiséget. Nyers hús, máj etetését a tisztítás napjára kell időzíteni, vagy kisebb terráriumban kell őket az etetés idejére áttenni.
Vannak olyan szőr-/bőrtápláló folyadékok, tabletták, amik serkentik az új szőr növését és ezzel gyorsítják a régi szőrök levedlését. És persze a gyakori kefélés.
Valóban igaz, hogy nem hangos, rikácsolós fajta, hangja kecske mekegéséhez hasonló (nevét is innen kapta). Hogy a legcsendesebb-e, arra nem tudnék pontos választ adni.