196. A legegyszerűbb etető madaraknak
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Öltöztessük fel a kutyánkat tetőtől talpig, illetve bugyitól csizmáig! Bemutatjuk, hogy melyik ruhadarab mire jó és mire nem alkalmas.
Meglepő fejlemények: meglestük Mikulást, hogyan készül az ünnepre. Elöljáróban csak annyit árulunk el, hogy idén jól járnak az állatok!
Mit kap a kutya enni? Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van. Ha jó minőségű eledelt kap, ami tartalmaz minden szükséges vitamint, akkor a tyúkürülék-evés csak egy rossz szokás. El kell keríteni a kutyát és a tyúkokat egymástól.
Ennyiből lehetetlenség bármit is mondani, semmilyen információt nem írtál. Javasoljuk, hogy vidd el állatorvoshoz, egy alapos kivizsgálás derítheti csak ki, hogy mi lehet a gond.
Nagyon örülök, hogy minden szakirodalmat felkutat, bárcsak így tenne minden állattartó! Ez a legfontosabb! A válaszom az, hogy csak növényi eredetű étrendje legyen! A kiegészítő vitaminporok azt a célt szolgálják, hogy minden szükséges vitamin és ásványi-anyag az állat szervezetébe jusson. Minden étkezés alkalmával szórja meg a táplálékot, valami jó minőségű vitami kiegészítő porral, pl.: Korvimin, vagy Baefar, de a Sátorhelyi-féle vitamin is nagyon jó és jóval olcsóbb is! Dr. Sátorhelyi Tamás egy nagyon kiváló hüllő-specialista állatorvos és nagyon tapasztalt hüllőtartó, ezért minden tanácsát érdemes megfogadni. Az állati eredetű táplálék ezeknél a hüllőknél elzsírosítja a májat és az állat pusztulásához vezet, azonkívül emésztő szervi bajai is lehetnek, amit ezek a takarmányok okozhatnak. Tehát az olvasottakat pontosan tartsa be és nem lesz baja az állatnak!
A tüzelés végétől kel elkezdeni számolni 6. hetet, kb úgy mintha a vemhesség 6. hetében lenne.
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard