2011. A kutyakiképzés 12 alapszabálya - 1. rész
A kutyakiképzés nem egy könnyű feladat. Nem tudod hol kezdj neki? Mi majd segítünk!
A kutyakiképzés nem egy könnyű feladat. Nem tudod hol kezdj neki? Mi majd segítünk!
Ennek a színes észak-amerikai madárnak három fajtája ismert. Mindegyiket szép tollazatáért és különös énekéért csodálják.
A foltos barázdásgőte egyike azon gőtéknek, amelyek hangokat adnak ki. A nevüket (angol elnevezése ’mudpuppy’ vagyis "sárkutyus") arról kapták, hogy a nyüszítő hang, amit kiadnak, egy kutya ugatására hasonlít.
A jó modor mind az embereknél, mind az állatoknál elengedhetetlenül fontos.
Fantasztikus lehetőség a kapcsolatotok építésére, ha megosztod az ebédedet a madaraddal, de tudtad, hogy ez a madarad egészségét is szolgálhatja?
A fehér "korpaszerű" lehet a kipattanó tolltok szaruburkának darabja, vagy hámló szarus bőrréteg, aminek legvalószínűbb oka a túl száraz(50% alatti páratartalom) levegő lehet. Első esetben természetes folyamatról lehet szó, a másodikban párásító készülék lehet a megoldás.
A képen lévő vadszínű nimfa egy tojó. Amennyiben a "mindenféle" hang alatt emberi szavakat is ért, akkor a madár igazán különleges tulajdonsággal bír, mivel általános nézet (amit eddigi tapasztalataim alapján én is vallok), hogy a tojó ivarú nimfa nem tanul meg sem dallamokat, sem emberi szavakat. A nimfák jellegzetes kiáltásait, "sikolyait" a hímek sokkal többet és sokkal hangosabban hallatják, de ez néhány tojónak is lehet (nem éppen kellemes) nem éppen jellemző tulajdonsága, illetve kifejezetten ritka az olyan tojó, amelyik a hímek dallamos, "gurgulázó", fuvolázó hangját utánozni tudná.
Tisztelt Kérdező! Lehet, hogy a hám dörzsölése miatt kopott ki, de az is lehet, hogy valamilyen fertőzés miatt keletkezett a szőrhiány, esetleg egy sérülés környékén, amit rendszeresen nyalogat. Leggyakrabban gomba áll a háttérben, ha a bőr ép, és a szőrhiányos terület nem nedvedzik. Persze még számtalan titkább oka is lehet. Ha nem gyógyul, érdemes állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr.Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A hullámos szinte biztosan tojó, hacsak nem egészen fiatal (fél év alatti). Sajnos a kép minősége nagyon rossz. A papagájok oltása felesleges, ha nincsenek kitéve erősen fertőző környezeti hatásoknak. Ajánlott prevenciós kezelésük élősködőmentesítésből, immunrendszert erősítő vitaminos és probiotikus ivókúrákból áll.
Az óriáskígyóféléknél kicsit lassabb ez a folyamat mint a siklólnál és persze nagy mértékben függ a hőmérséklettől. Nyugodtan kínálja meg ha nem csinál rendszert a ráetetésből nem lesz gond. Ivóvízről mindig gondoskodjon, fontos a normális emésztéshez!