2021. Hogyan bánjunk egy túlzottan aktív kutyával?
Egyes kutyák látszólag mániákusan aktívak, egy percre sem képesek lelassítani. Most megtudhatod, hogyan tarthatod kordában élénk barátodat.
Egyes kutyák látszólag mániákusan aktívak, egy percre sem képesek lelassítani. Most megtudhatod, hogyan tarthatod kordában élénk barátodat.
fA vándorsólyom félelmetes ragadozó, amely repülés közben más madarakra (és denevérekre) vadászik. A vándorsólyom (Falco peregrinus) a madarak (Aves) osztályának a sólyomalakúak (Falconiformes) rendjéhez, azon belül a sólyomfélék (Falconidae) családjához tartozik.
Épp most fogadtál örökbe egy macskát, aki nagyon sok évig melletted fog élni. Az egyik legnagyobb döntés, amit a macskád érdekében meg kell hoznod, az, hogy kiengeded-e vagy sem.
Még a legfiatalabb kölyökkutyák is megtanulhatják, hogy leüljenek, lefeküdjenek és odajöjjenek, amikor ezt kérik tőlük. A kutyakiképzést nem lehet elég korán elkezdeni!
Féregszerű élőlények éltek Madagaszkáron még mielőtt Madagaszkár létezett volna...
A képeket nem tudom megnyitni, vizsgálat nélkül pedig nem tudom megmondani, mi lehet az ott a feneke környékén. Részletes kivizsgálás javasolt, ha a jó étvágy ellenére sem hízik (röntgen, vérvétel, ultrahang).
Kedves Tünde! Leveléből nem derül ki, hogy hol van a nyusziban a tályog, mekkora, és milyen állapotban van! Ezért csak általánosságban tudok válaszolni: - Hepar sulphuris D3-D6 kétóránként 1-2 napig serkenti a gennyképződést, érleli a tályogot, amíg az magától meg nem nyílik. - Myrystica sebifera D3 naponta többször „homeopátiás kés”, ha spontán nem törne fel a tályog. - Silicea D6-D12 napi 2x a teljes tisztuláshoz és a hegmentes gyógyuláshoz; napi 3x nehezen gyógyuló sipolyoknál. Ha további kérdése van, ill. segítségre lenne szüksége, kérem, hívjon: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Viki! Kérédésre Kovácsné Szalay Mária husky tenyésztő válaszolt: A husky családszerető fajta, hiszen falkakutyák, de ebből adódóan erős a rangsor érzetük, így a gyerekek mindig a rangsor aljára kerülnek. Nekem volt olyan huskym, amelyik nem kedvelte a gyerekeket, volt amelyik közömbös volt, és 2 olyan husky is volt, illetve a mostani huskym kifejezetten szereti a gyerekeket. A huskyk alaptermészete kedves, elfogadó. Véleményem szerint sok múlik a nevelésen, feltétlen iskoláztatni kell, és ha lehet a gyerekeket is be kell vonni.A husky nagyon értelmes fajta, de elég makacs, és önálló, kizárólag udvarba nem javasolnám tartani igényli a szoros kapcsolatot a családdal. Ha nem érzi a családot falkának, akkor szökős lehet. Házőrzésre nem alkalmasak. Ha a cél jó házikedvenc, és házőrző is legyen, akkor nem a husky a jó választás, pl a pireneusi hegyikutya jó házőrző, és nagyon kedves a gyerekekhez. Ha bővebb információt szeretnének, nyugodtan keressenek meg. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/tenyesztok/szalay-kovacsne/35/ Pireneusi hegyikutya:
Kedves Margit! Érdemes lenne utánamenni a problémának. Laboratóriumi és műszeres vizsgálatokkal (UH, endoszkóp,Rtg) feltérképezhető a probléma és megtalálható a megoldás. Keresse állatorvosát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Zsófia! Sajnos nem csak az emebereknél, de a kutyák körében is egyre terjed az allergiás megbetegedés. Az allergia kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést ígényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség az állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Tartósabb javulást azonban egy komplex méregtelenítő, tisztító és deszenzibiláló kúrával érhetünk el. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok: Dr. Kopócsi Andrea