2026. Mit jelez a hiéna (Crocuta crocuta) kacaja?
A foltos hiénák kacaja információkat tartalmaz a korukról és hierarchiában elfoglalt helyükről, de akár segítségkérésre is használhatják.
A foltos hiénák kacaja információkat tartalmaz a korukról és hierarchiában elfoglalt helyükről, de akár segítségkérésre is használhatják.
A hím ezüsthátú hegyi gorillák körülbelül 13 éves korukban tesznek szert az őket megkülönböztető ezüst árnyalatra, amikor is elérik a felnőttkort.
A tigris szalamandra szürke vagy fekete testét csíkok borítják, ezért hasonlítják tigrishez.
A szkarabeuszok egy hihetetlenül változatos bogárcsalád tagjai, és az egész világon megtalálhatóak, kivéve az óceánokat és az Antarktiszt. A körülbelül 30.000 szkarabeusz faj mintegy 10 százaléka az összes ismert bogárnak.
A katicabogár a rovarok egyik legnépszerűbb képviselője, de a kertészek nem csak a kedves külleme miatt kedvelik. Mit tud ez a kis bogár?.
Kedves Tímea! Semmiképpen nem kezdeném el az otthoni kezelést, mert nem tudni, hogy ez a növedék nem rosszindulatú-e? És a hozzá nem értő kezelés a cica életébe kerülhet. Ha nem akarja az altatást, akkor először citológiai minta elemzésével kellene megállapítani a daganat mibenlétét, aztán dönteni a daganat sorsáról. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása
Kedves Gazdi Szerintem ez a viselkedés nem szexuális jellegű a kutya felé, sokkal valószínűbb, hogy behódoló jelzéseket ad. Erősíteni kellene a kutya önbizalmát illetve a gazda is “megvédheti” leparancsolva róla a nyomulókat. Érdemes lehet kutyasuliba menni felügyelt futtatóra, ahol kiképző is meg tudja nézni és élőben tud segíteni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Süni! A cicák elérkeztek az ivarérés idejéhez. Ilyenkor az addig békés egymás mellett élés bizony gyökeresen megváltozhat. Megjelenik a territoriális viselkedés is. Ez egy teljesen természetes folyamat cicáéknál. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításon. Ez a legtöbb ilyen jellegű vislekedési problémát meg szokta oldani. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu A nőstény macska ivartalanítása - videón Miért ivartalanítsam a macskám?
A fotó és leírás alapján ez a képződmény az úgynevezett "bőrszarv" Rendellenes, de többnyire jóindulatú elszarusodott képződmény. Általában a macskák talppárnáin jelentkezik. Betadinnal felesleges kezelni. Amennyiben zavarja Önöket, műtéti eltávolítás és szövettani vizsgálat javasolt.
Üdvözlöm! Azonnal vízcserét kell, illetve fertőtleníteni mindent (talaj, kimászó, kövek) úgy, hogy ki kell főzni. A teknőst langyos vízzel mossa le alaposan. Nem látok képet, de elképzelhető hogy a teknősben élősködnek. A bélférgek pl a széklettel ürülnek, lehet, hogy azok. Figyeljék a vizet, ha feltűnnek újra, akkor orvoshoz kell vinni és ő majd megcsinálja a féreghajtást. Az utólag küldött videóból kiderül, hogy csak egy ártatlan szúnyoglárva látható. Teljesen ártalmatlan, de javaslok egy vízcserét, az esetleges további peték és ebből adódóan a kikelő kellemetlen szúnyogok miatt! A vízi teknősök eltitkolt betegsége