2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
Szállító céget kell megbízni a feladattal. Itthon, lakásban tartanak arara papagájt, nyílván kinnt a külvilágon nem marad életben. Üdv
Üdvözlöm! Sajnos az ilyen esetekben amikor egy komplex problémával állunk szemben, meg kell mondjam a lehető legrosszabb döntés az interneten segítséget kérni. Ennek oka az, hogy látatlanban egyszerűen nem korrekt nyilatkozni a kutyus állapotáról. Az interneten keresztül nem lehet látni a járását, nem lehet megtapogatni a végtagjait, minden fizikális vizsgálat ki van zárva. Nem beszélve a kiegészítő vizsgálatokról (laboratórium, röntgen) . Ezek birtokában már közelebb juthat egy hozzá értő személy (ez esetben az állatorvos) a diagnózishoz, és Lépéseket tehet arra nézve, hogy mi a további terv? Kell e gyógykezelésben részesíteni e az állatot vagy sem. Szerintem társállatok esetén mindenképpen érdemes ilyenkor állatorvoshoz menni, és személyesen vizsgálattal egybekötve kikérni a véleményét hiszen a nevébe is benne van a társunkról van szó... ezért azt javaslom, hogy sétáljanak el egy jó állatorvosi rendelőbe és vizsgáltassák meg kedvencüket. Üdvözlettel -Schütz Éva
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
A kutya jelenlegi állapotát az egyidőben történt két hatás váltja ki. A környezetváltozás és az ember/kutya közös falkán belül történt változásokra néhány kutya, - különösen idősebb korban, - nagyon érzékenyen reagál. Bach-virágterápiával nagyon jól lehet kezelni. (http://4tappancs.bolthely.hu) Ezzel együtt sokat kellene vele foglalkozni, hogy pozitív élményekhez jusson az új helyen és az új falkatárstól
Leesik a hőmérséklet, megereszkedik a hasa, elkezd nyomni.