2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
A jelenség vagy a kutya ivaréretté válásával vagy valamilyen szervi (húgy rendszer) betegséggel lehet összefüggésben.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Hidegtől nem szabadna hullania a szőrének. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. A tavaszi, nyár eleji vedléskor a spiccek szőrzete gyakran rövidebb és kisebb sűrűségű lehet, ez nem baj. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott,hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.
A teknőst hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz kell vinni. Valószínűleg szemkenőccsel rendbe lehet hozni a szemét. A szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani. A paradicsom és saláta mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni. A görög teknős számára a legjobb táplálék a pitypang, lóhere és más lágyszárúak. Nyáron az étrendjének 90%-át alkossák ezek a növények. Télen sajnos ez nem megoldható, ilyenkor almát, körtét, uborkát, répát kaphat.
Milyen nemű a kutya ? Mennyi idős ? Milyen fajta ? … és még jó néhány adat ismerete lenne szükséges a pontos és felelősségteljes válaszhoz. De … a hasonló esetek nagy részében a kiváltó ok vagy szexuális indíttatású vagy nincsenek kellően kielégítve a kutya szellemi és testi igényei ezért unalmas számára az udvari egyedül lét és nincs szoros kötődése az embertársához. Néhány általános tanács: • ivartalanítás • naponta 1 -2 alkalommal, 1-2 óra intenzív játék, séta, foglalkozás • éjszakára hívják be Részletes tanácsok szinte minden kutyatartással, kutyaneveléssel foglalkozó olvashatók - amelyek a kutyát mint ´társállatot´ kezelik.
Drótszőrű vizsla és valami más keverékének tűnik. Nagy testűnek és kemény szőrűnek látszik ezeken a képeket. Valószínű akár drótszőrű vizslásra le is lehetne trimmelni. Persze csak élőben lehet eldönteni,hogy elég kemény-e hozzá a bundája.