2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
Kedves Tímea! Miként magánlevelezésünkben írtam, ha a világosabb "gyöngyös-tarka" madár szárnyának fonákja is egységes színezetű, akkor mindketten biztosan hímek(a szürke, vadszínű madárka esetén ez nem lehet kétséges "első ránézésre" sem). A madarakat csak akkor engedje ki, ha már megszelídültek annyira, hogy kergetés, megfogás nélkül visszaterelhetők a ketrecükbe. Ha annyira félnek, mint leírta, akkor előbb a kalit rácsába kellene fűzni a fürtöskölest és ha már innen bátran elveszik, akkor kínálni kézből.
Javaslom hogy egy virágpermetezővel permetezzen vizet szét a balkonon,ennek párolgása hűsíti a levegőt.He extrém meleg lenne,akkor akár a hörcsögöt is le lehet permetezni.
A bőrgombásodás fertőző lehet, de szoros kontaktus kell az átvitelhez. A kerítésen keresztül ne tud fertőzni.
A kutyák általában 4-6 hónapos korukra szobatisztává nevelhetők, - tehát nincs semmi elkésve, inkább az Ön türelmetlensége hátráltatja a dolgok menetét. Az alom/kutyapelenka dolgot én nem eröltetném tovább, ellenben a gyakori kivitelt inkább. Az kutya saját illatmintájával is kinti természetes környezetben próbálkozzon és naponta 5-7 alkalommal vigye ki, füves, más kutyák által kevésbé látogatott területre. Póráz nélküli szabad játékot, evést/ivást követően előbb-utóbb eredményt fog elérni. A szobatisztaságra szoktatás szabályait egy külön e-mailben tudom elküldeni, ha ír nekem.
Kedves Vicus! A leírtak leginkább az epilepszia tüneteire hasonlítanak. Francia bulldogoknál azonban előfordulhat más probléma is (légcsőszűkület). Ha máskor is találkozna ezekkel a tünetekkel, vegye fel videóra, ezt megmutathatja állatorvosának, aki ezzel megfelelő támponthoz juthat a probléma természetét illetően. Az epilesziát általában addig nem kell kezelni, amíg a rohamok gyakorisága nem növekszik havi 1-nél magasabbra, mivel gyógyszerei károsthatják az állat máját/veséjét, és az alkalmankénti rohamok állata életminőségét nem rontják jelentősen. Üdvözlettel: a Rákosigeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata