2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
Ha szelíd madarat szeretne, a leírtak alapján nem érdemes próbálkozni a meglévővel. Mellesleg megjegyzem, az ilyen viselkedés inkább tojóknál fordul elő, mint hímeknél. Javaslom cseréltesse ki a madarat az eladóval(ha küld egy képet és az alapján mégiscsak tojó, az már alapja lehet visszavásárlási kötelezettségnek is - madarkert@invitel.hu). A jelenlegi papagáj még kiváló tenyészmadár lehet, de szelíd lakótársnak kevésbé alkalmas. A nyár közepe a madarak vedlési időszaka, ilyenkor sokkal több toll hullik, jellemző a vakaródzás. Az esetleges külső élősködőmentesítésre Ivermectin spot on light készítményt, a kalit és környezete kezelésére piretrin tartalmú spray-t javaslok.
Vigye vissza a kezelést elkezdő kollégához, vagy keressen egy másikat, valóban nem tűnik síma agyrázkódásnak gy sokáig fennálló koordinációs zavar
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a két duzzanat, Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Nem tudom, mi alapján írja, hogy verekedés nem lehet, de éppen ezért is azt mondom, ha van rá mód és lehetőség, jó lenne mindkét cicát megmutatni állatorvosnak! E nélkül ugyanis tényleg nem lehet mit mondani a szituációra így a neten át...
A tojást rakó madarakat a költés elején ásványi anyaggal(kalcium-foszfor), lágyeleséggel kell felkészíteni. A legtöbb papagáj esetén forgács-fűrészpor keverék a fészekalj, agapornisok puhafaágakat szednek darabokra, egzótáknak (talán,mintha zebrapintyről lett volna szó) tiszta rétiszéna, legfeljebb 10cm-es darabokra felvágva. A pintyek maguk is építik a fészekbélést, ezért a kalit aljára is kell szénát szórni. A mageleségek közül a fürtös köles kiváló nevelőeleség. A fiókaneveléshez szükséges lágyeleség alapja reszelt sárgarépa és lereszelt főtt tojás 1:1 arányba, kiegészítve ásványi premixel, darált keksszel, esetleg kevés kemény sajttal, almával. A lágyeleséget kis mennyiségben, már a kelést megelőző 1-2 napban is lehet etetni. Üdvözlettel: Rácz Sándor
Az ékszerteknősök táplálásakor nem a változatosság a legfőbb szempont, hanem a megfelelő kalcium bevitel. Táplálékának minimum 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák. A maradék részét pedig vízinövények, vízicsigák.