2051. A holló a halál hírnöke?
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A közönséges holló (Corvus corax) - a mitológia és a költészet kedvelt alanya - egy intelligens ragadozómadár. Kitűnő akrobata, és bár dögevőként ismerjük, ragadozónak sem utolsó.
A fácán többnyire a földön tartózkodik, de nagyon hamar felszáll ha megriasztják.
Sok védelmi programot létrehoztak, hogy megmentsék a súlyosan veszélyeztetett szibériai tigrist, amelynek száma pár százra csökkent a vadonban. Ez a hatalmas állat magányosan él, bár a kölykök sokáig élvezhetik anyjuk védelmét és gondoskodását.
Az óriáspandák száma sajnos nagyon alacsony. A védetté nyilvánítás hatására sikerült megakadályozni kipusztulásukat, de még mindig rendkívül veszélyeztetett állatok. Szabadon mindössze körülbelül ezer példány él.
A jól ismert fekete-fehér óriáspanda távoli rokona, a vörös panda magányos teremtmény, amely a nepáli, mianmari és a közép-kínai erdőkben honos.
Ha a kollega ezt diagnosztizálta és a tünetek (izomsorvadás stb.) erre utalnak, akkor nagyon valószínű, hogy ez a probléma. Ha viszont nincs javulás, feltétlen javasolnék egy teljes vérlabor, és fogsorvizsgálatot az egyéb betegségek kizárására. Amennyiben ezek negatívak, akkor biztos, hogy rágóizomsorvadás okozza. A betegség tényleg nem gyógyítható, csak gyulladáscsökkentőkkel a tüneteket lehet enyhíteni, de a romlás nem megállítható...
Amnnyiben lát még bolhát, harmadik szert kell kérjen a kollégától, de gyakran előfordul kiskutyáknál, hogy többet vakaróznak mint a nagyok. A frontline spraynek 3 hónapos a hatása bolhák ellen, ha megfelelő volt a kezelés, hatásosnak kell, hogy legyen. Az ex-spotnak 28 napig tart a hatása. Általában 1,5-2 óra alatt szívódnak fel a bőrről és 2 napon belülelérika teljes hatóanyagkoncentrációt a bőrben. Ha a bolha az ágyba került és még nem petézatt le, a ktyán lévő irtószer megoldja a problémát. Üdv
Kedves Stefi! A kiscicákat anyjuktól két hónapos korban szokás elválasztani, így fokozatosan ideje lenne már leszoktatni a szopásról. Tehéntejet ne adjon neki, mivel azt a kiscica nem tudja megfelelően megemészteni. Ajánom, hogy etessen vele jó minőségű kölyöktápot. Sajnos a remegés/lihegés valószínűleg más okra vezethető vissza, ezért ajánljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Állatorvosnak meg kellene mutatni, mert sokféle betegségnek lehetnek ezek a tünetei. Bolhán kívül sok egyéb tényező is okozhatja a vakarózást pl. ekcéma vagy a bűzmirigy telítettsége A pontos kezeléshez mindeképp egy alapos vizsgálat szükséges Ugyanez igaz a szemre is
A "kiabálás" a hím nimfákra jellemzőbb, talán ez okoz idegi problémákat. A sok alvás a nagyon fiatal, az öreg és a beteg madár "tünete". A remegés idegrendszeri tünet. Szükséges lenne a biztos ivarmeghatározásuk. Táplálékukba vitaminkiegészítést (elsősorban a "B" vitamin) kellene beiktatni. A letakarás is okozhat stresszt, aminek lehet következménye a szárnyremegés.