2076. Az anolisz gyík
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Nagyon fontos, hogy a házikedvencként tartott hüllő és a kétéltű étrendje megfelelő legyen. Az etetés során nem csupán vitamin-és ásványi anyag szükségletüket kell szem előtt tartani, hanem vadászösztönüket is.
A teknősök több, mint 200 millió éve léteznek a Földön, megelőzve az emlősöket, a madarakat, a krokodilokat, a kígyókat, és még a gyíkokat is a fejlődésben. Lássunk néhány érdekes tényt a páncélos állatokkal kapcsolatban!
Egy szakállas agáma gondozása nem túl bonyolult feladat, ráadásul nagyon szórakoztató állat. Ha elég óvatosan bánsz vele, és odafigyelsz az igényeire, sokáig élvezheted a társaságát.
A leopárdgekkó a legkönnyebben tartható gyíkok közé tartozik, amelyről a fiatal hüllőbarátok is viszonylag könnyen gondoskodni tudnak. Egy számára kényelmes terrárium berendezése sem túl nehéz.
Egyedül tartott, szelíd madárnak, alkalmankénti kiengedés mellett megfelelő a leírt alapterület. A szilvafejű értelmes, kíváncsi papagáj, ezért a rácstávolsággal lehet probléma. Ha 1,5-2mm-es drótból készült és a hosszirányú kötések távol esnek egymástól, úgy a rács rugalmasságát kihasználva kidughatja a fejét és beszorulhat.
Kedves Olvasónk, ebben a cikkben mindent megtalál az almacsiga tartásáról: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/a-rejtelyes-almacsiga/1723/
A kutyának további vizsgálatokra (főként bélsár parazitológia és baktérium tenyésztés) van szüksége az elmondottak alapján, így javaslom, mindenképp vigyék el egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.
Szia! A kutyusod és a nyuszi viszonya többnyire a gazdin múlik. Persze benne van az állatok alaptermészete is, de ha Te úgy állsz hozzá, akkor megkedvelik egymást. Ha hazaviszed a nyuszit akkor először csak ketrecen keresztül ismerkedjenek, majd pedig a nyuszi legyen ölben és úgy szagolgassa meg a kutyus. Mindenképp mondjad is közben hogy ki kicsoda, mert a megnyugtató hangod kell mind a kutyusnak mind a nyuszinak. Majd engedd a nyuszit ismerkedni a lakással. Neki ugye ez is új lesz, tehát azt is meg kell ismerje. Erre adjál neki időt. Addig ha tudod ne engedd oda a kutyust. Tehát eleinte, amíg a nyuszi meg nem szokja a helyét csak rövid időre találkozzanak, akkor is felügyelet mellett. Mindig a nyuszi legyen a Te öledben, hogy érezze a biztonságot. Szerintem nem lesz baj velük, hisz a nyuszik jól elvannak tengeri malaccal, macskával is... Majd írj, hogy hogy alakult az ismerkedés...:) Szép Napot Gabi
Nem derül ki az emailből, hogy állatorvosa látta-e a kiskutyát, vagy csak emailben vagy telefonon kérdezett tőle. Mindenképp vizsgálat után lehet eldönteni, hogy mi a teendő (gyógyszeres kezelés, stb). Javaslom vigyék el kutyájukat egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.