2076. Az anolisz gyík
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Nagyon fontos, hogy a házikedvencként tartott hüllő és a kétéltű étrendje megfelelő legyen. Az etetés során nem csupán vitamin-és ásványi anyag szükségletüket kell szem előtt tartani, hanem vadászösztönüket is.
A teknősök több, mint 200 millió éve léteznek a Földön, megelőzve az emlősöket, a madarakat, a krokodilokat, a kígyókat, és még a gyíkokat is a fejlődésben. Lássunk néhány érdekes tényt a páncélos állatokkal kapcsolatban!
Egy szakállas agáma gondozása nem túl bonyolult feladat, ráadásul nagyon szórakoztató állat. Ha elég óvatosan bánsz vele, és odafigyelsz az igényeire, sokáig élvezheted a társaságát.
A leopárdgekkó a legkönnyebben tartható gyíkok közé tartozik, amelyről a fiatal hüllőbarátok is viszonylag könnyen gondoskodni tudnak. Egy számára kényelmes terrárium berendezése sem túl nehéz.
Kedves gazdik, ők még elég picik, így nem az ivaros viselkedés vagy jelölés az ok, de ettől függetlenül ajánlott lesz majd fél éves kor előtti ivartalanításuk, hogy ezek ne is alakulhassanak ki. Lehet, hogy az öbílő az ok, de ezt csak kísérletezéssel lehet kideríteni. Amikor otthon vannak, tiltsák meg a cicóknakaz ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megijeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb. !!!) - Ne kezdeményezzen közeledést, azonban, ha a cicók kezdeményeznek közeledést, akkor azt jutalmazzák. 2 cicának két alom ajánlott, ami mindig legyen tiszta, minden ürités után tisztítsák ki. Cikkek a témában: Ha a cica az alom mellé pisil...15 tudnivaló a macskavécéről macska-gazdiknak
Minél hamarabb vigye vissza az állatorvoshoz!!! Hányás számtalan okból kialakulhat, lehet fertőző (vírusos, bakteriális, parazitás, gombás) illetve nem fertőző probléma (primer gyomormegbetegedés, bél illetve hasnyálmirigyproblémák, stb.) is a háttérben. Ennek felderítésére a fizikális vizsgálaton kívül szükség lehet vérvizsgálatra, biokémiai vizsgálatra, röntgen- (natív és kontrasztanyaggal kiegészítve), ultrahang valamint endoszkópvizsgálatra. Csak a pontos diagnózis felállítása után várhatjuk a takarmány sikeres megválasztásából adódó jótékony dietetikai hatást.
Kedves Gazdi! Egy új helyre költözés bizony sok érzékenyebb típusú kutyusnak komoly problémát jelenthet, és az Ön által leírt viselkedészavarokat okozhatja. A Bach-féle virágterápiás cseppek, - melyek nem (!) homeopátiás szerek -, nagyon jó hatásfokkal és szelíden tudják csökkenteni a fent említett tüneteket anélkül, hogy bármiféle bajt okoznának. Tehát, egészen nyugodtan adhatja kedvencének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Két fontos kérdés az elején: kandúr? ivartalanított? Ha még nem ivartalanított, akkor azt még a kiengedése előtt érdemes elvégeztetni. Sok harctól és betegségtől kíméli meg. A macskák felnőtt korukra kialakítanak maguknak egy rendet, s erről nagyon nehezen mondanak le. Minden körülöttük lévő tárgyat leltárba" vesznek és számon is tartanak. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása egyes macskákat erőteljes izgalmi állapotba sodorhatja. Új helyen végzetes lehet, mert ha kiszabadul a lakásból, az ismeretlen külső térben eltéved és soha nem lesz képes visszatalálni. Az alvókáját, kosarát, ivó- és evőedényét olyan helyre tegyük, amely a legjobban hasonlít az előző lakásban megszokott körülményekhez. Az elso napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás idotartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek szó szerint néhány perc alatt beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre is szükségük van. Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy hétig ne engedjük ki, és azt követoen is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig. Számítanunk kell arra, hogy a környéken élő más macskák nehezményezni fogják a számukra idegen macska birtokháborítását és ezt esetleg meg is torolják. Az ilyen verekedések gyakorisága három-négy héten belül jelentosen lecsökken, amint a területen élő macskák belenyugszanak a megváltoztathatatlanba, az idegen macska pedig elfoglalja a helyét közöttük. Az új lakás, ház teljes birtokbavétele és valódi otthonként történő elfogadása nagyjából hat hónapot vesz igénybe, ez alatt az idő alatt a macskát éjszakára mindig be kell zárni. Ez persze később is igencsak tanácsos, hiszen az éjszaka csendjében a cicus messzebbre mászkál el és így számos veszély leselkedhet rá. Megsebesülhet, akár annyira, hogy nem lesz ereje hazajutni, vagy elütheti egy autó. Nem érdemes kockáztatni
Állatpatikába érdemes ezekért betérni, 12 hetesnek még pasztát is lehet adni (3 havonta tanácsos ismételni). Bolhátlanítás: kiscicát még spray-vel is lehet fújni (pl. frontline spray). Egy állatorvosi vizit azért nem ártana, hogy megnézze a cicót, és megkapja az első oltását, megállapítsa a pontos korát, illetve megbeszéljék majd az ivartalanítását.