2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Kedves Gazdi, sajnos előfordulhat, hogy epilepsziás roham volt. Jól mondja az orvosa, meg kell várni, hogy ismétlődik-e. Ha ismétlődik, legalább egy vér laborvizsgálat javasolt, a kiváló okok keresésére. Azt tanácsolom Önnek, hogy keresse fel a www.kutyaepilepszia.hu oldalon az Önhöz legközelebb eső Epilepszia Centrumhálózathoz tartozó állatorvost, aki a továbbiakban a segítségére lesz.
Kedves Olvasónk, egy alkalomtól talán még nem lesz probléma, reméljük, hogy jól megrágta és nem mohón falta be, de kerüljék a csirkecsontot. Figyeljék a hangulatát, étvágyát, székletét. Ha minden normális, akkor megúszta. A csontetetésről általánosságban:A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak. A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat! Olvass tovább! Az állatok emésztési problémáinak homeopátiás kezelése Németjuhász kutyámnak székrekedése van, mit tegyek?
Szia! Igen ez természetes dolog náluk. Az anya nemrég lett ivarérett ezért ez a kis hormon túltengés.:) A dobbantást ők vészjelzésnek használják- a természetben- így figyelmeztetik a többi nyuszit hogy meneküljenek. Ha emberközelben lakásban vannak tartva- sok esetben játékra hívó jel is lehet. de szerintem itt arról lehet szó hogy még nem ismerik túlságosan egymást. Adj nekik időt. Viszont azért légy óvatos mert egy pillanat is elég és már készülhetsz a fiókákra...:) ha felügyelet mellett lesznek kiengedve- akkor is le kell majd játszaniuk a rangsor játékát..ne lepődj meg ezen...:)
Kedves Tulajdonos! A leírt tüneteknek számos háttéroka lehet. A felső - vagy alsó légutakat érintő fertőző (bakteriális, vírusos, gombás és parazitás bántalmak) és nem fertőző problémák szinte mind jelentkezhetnek ilyen formában, továbbá szívelégtelenség következtében kialakuló tüdőödéma, illetve légcső vagy hörgőösszenyomatás miatt is tapasztalhatunk hasonló tüneteket. Amennyiben a röntgenvizsgálatok nem mutattak ki eltérést, további diagnosztikai lépések felé kell fordulni. Sajnos folyamatosan növekszik a szívféreg-fertőzött betegek előfordulása hazánkban is. A szívférgesség tipikus tünete lehet a fáradékonyság, köhögés. Mindenképpen javasolnám a szívféreg-szűrés elvégzését, ez szinte bármelyik állatorvosi rendelőben elérhető, gyors eredményt hozó teszt, melyhez egyszeri vérvétel szükséges. A légcsőgyulladás, hörgőgyulladás, tüdőgyulladás, illetve ezek együttes előfordulásának kizárására, valamint az egyéb légúti kórképek diagnosztizálására (pl. gégebénulás, a légcső szűkülete) a légúti endoszkópiás vizsgálat szintén javasolt lehet. Ilyenkor mintavételezés is történhet a hörgőkből, alveolusokból, illetve a vizsgálatot végző állatorvos teljeskörű képet kap a felső és alsó légutak állapotáról. Gyakran előfordul, hogy röntgennel nem detektálható elváltozásokat endoszkópiás vizsgálattal sikerül diagnosztizálni. A köhögés éjszaka, illetve fekvő helyzetben jelentkezése gyakrabban fordul elő szívelégtelen betegeknél, így mindenképpen ajánlatos lenne egy szívultrahang-specialista által levezetett vizsgálat és konzultáció. Mihamarabbi gyógyulást kívánok, Dr. Császár Júlia Judit
A "törmelék" több dolog is lehet. Lepergő tolltokok, de felhám is. Utóbbi akkor jelentkezik leginkább, ha túl száraz a helyiség levegője. Fűtési szezonban a radiátorokra függesztett vizestartályok javíthatnak a helyzeten. Ha a tüsszögés este jelentkezik leginkább, akkor a letakarásra használt anyagban is lehet valami allergén anyag. Élősködő jelenlétét vizsgálattal lehetne biztosan kimutatni. Az előírások szerinti prevenciós jellegű spot on kezeléssel ez kizárható. Ha ezek után még megvannak a tüsszögéses tünetek, akkor érdemes lenne felkeresni az állatorvost, de legalábbis váladékmintából történő laborvizsgálatra lenne szükség.