2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Vannak bizonyos élethelyzetek amikor az anya kutya megeszi az újszülött kölykét. Ennek több oka is lehet: - zavar az anyai ösztönrendszerben - a köldökzsinór elrágásával és a burok megevésével együtt "véletlenül" megeszi a kölyköt is - az anya állat valamilyen oknál fogva életképtelennek itéli a kölyköt és inkább megmentve a szenvedéstől, - megöli és megeszi - valamilyen idegen, veszélyes szagot érez a kölykön és ezért elpusztítja A kölyköket a történtek ellenére meg lehet próbálni visszaszoktatni az anyjukhoz, ellenkező esetben nagyon kevés esélyük van a túlélésre. Potos és részletes tanácsokat bármelyik tenyésztési, szaporítási fejezettel rendelkező szakkönyvben talál.
Igazából nem nagyon tudom eldönteni, hogy milyen választ is vár tőlem, tőlünk? Az elvégzett teszt egyértelműen bizonyítja, hogy a bajok oka egy ún. autoimmun folyamat, ami a szervezet saját belső anyagaival szembeni allergiát jelent. Az, aki eddigvoizsgálta, ill. aki a teszt elvégzését javasolta, gondolom kellően felvilágosította Önöket a betegség lényegéről. (Autoimmun betegségben az immunrendszer működése meghibásodik és a szervezet nem a külső antigének ellen, hanem a saját szövetei ellen kezd el antitesteket termelni.) Ennek a problémának a kezelése nem egyszerű, sőt nagyon bonyolult, és alapvetően csak a folyamatos szteroid kezelés hozhat javulást (erre a Medrol kezelés). Beszéljék meg alaposan az állatorvosukkal a további lehetőségeket, és ennek ismeretében döntsenek a kutyájuk további kezeléséről, sorsáról.
Valószínűleg ortopédiai problémáról van szó. Ha nem szűnik a panasz, vigye el feltétlen állatorvoshoz!
Azt, hogy pontosan mi lehet a kiscica baja, így nem lehet megmondani, ehhez meg kellene vizsgálni. Azt ajánlom, hogy vigyék el egy állatorvoshoz megmutatni, aki majd megnézi és utána tud véleményt mondani. (Ha az állatorvos messzebb van, a kiscicát az anyjával és a testvéreivel együtt kell elvinni a rendelőbe.)
Üdvözlöm! A legtöbb fogságban tartott egzotikus állat, így az ékszerteknősök is úgymond „titkolják” ha betegek, ugyanis a természetben a gyengének mutatkozó egyedek könnyedén felkelthetik a ragadozók figyelmét, hiszen könnyű prédának ígérkeznek. Ezen kívül a hüllők, így a teknősök is, eleve betegségeik során sokkal kevesebb tünetet mutatnak, mint például egy emlősállat. Így hát, ha egy teknős nem hajlandó enni, azt komolyan kell venni, hiszen ez egy a kevés tünet közül, ami betegség során mutatkozik. A „nem evés” és a duzzadt szem több eltérő oktanú betegségre is utalhat. Mégis, a legesleggyakoribb ilyenkor a takarmányozási hibákból eredő A-vitaminhiány. Ez azoknál a teknősöknél fordul elő, akik nem „ékszerteknősnek való” táplálékot kapnak (pl. szárított eleségek: szívmix, liofilizált eleségek, szárított hal stb. Akár A-vitaminhiány, akár más betegség áll a tünetek hátterében, ez mindenképpen egy olyan állapot mely azt indokolná, hogy a teknőst minél előbb megvizsgálja, és kezelje egy hüllő specialista állatorvos. -Éva