2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Kedves Gazdi! A gekkód nagyon rossz állapotban van, az előző kérdésed is erre utal: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/terrarium/leopardgekko-nem-eszik-szeme-fekete/13864/ Ne nézd tétlenül, ahogy szenved, vidd el állatorvoshoz! Vedlés: Gyakran előforduló probléma különféle gyíkok és leopárd gekkók esetében is, hogy a vedlés nem tökéletes és egyes testrészekről nem válik le a régi bőr. Ezek leggyakoribb helye a lábvégek / lábujjak illetve a farok vége (és nem a szem). Ilyen esetben minél hamarabb érdemes a régi bőrt, megfelelő puhítás után, eltávolítani. Ennek hiányában a több rétegben visszamaradó bőr rászárad az alatta lévő területre és annak az elhalását is okozhatja. A rászáradt bőr felpuhítására gyakori permetezés, vízben áztatás megfelelő, majd ezt követően finom csipesszel kell eltávolítani a régi bőrdarabot. Figyelemmel kell lenni azonban arra, hogy az erősen rászáradt bőr nehezen jön le és erőszakos próbálgatással könnyen megsérülhetnek az alatta lévő szövetek.
A duzzanat sok minden ok miatt lehet (pl. sérülés érte ott, vagy megharapta egy másik macska), és a most még kemény duzzanat pár nap alatt sokat változhat (pl. felpuhul, esetleg ki is lyukad, ami arra utalna, hogy ez egy tályog volt). Azt, hogy a mostani sántikálás az orvos vizsgálata miatt lenne, nem hiszem. Azt javaslom, pár napot várjanak, addig tartsák otthon, ne engedjék el portyázni. Ha ez után még mindig gond van vele, vigyék vissza ahhoz, akinél már jártak (nem jó ide-oda mászkálni állatorvosok között), hátha akkor már jobban tudja vizsgálni, és esetleg születik valami diagnózis is.
Kedves P.Anita ! Elnézést kérek a késői válaszért, nagyon sok levelet kapok és az Őn levelére csak most találtam rá. A közvetlen elérhetőségem kissgabriella@vipmail.hu Várom megkeresését: Üdvözlettel Dr Kiss Gabriella
Nem tudom vizsgálat nélkül. Üdv
Kedves Gazdi, Már sokkal hamarabb vissza kellett volna húzodnia. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához mihamarabb!