2131. A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
A nimfapapagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Szelíd természetükről ismertek, bájosak, szeretetteljesek, játékosak és nagyon kommunikatívak.
A nimfapapagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Szelíd természetükről ismertek, bájosak, szeretetteljesek, játékosak és nagyon kommunikatívak.
A vízidisznó (Hydrochoerus hydrochaeris) vagy másnevén kapibara Földünk legnagyobb rágcsálója. Víz melletti területeken él csapatba verődve, melyet a legidősebb, domináns hím vezet.
Holland hajósok fedezték fel a 16. században dél-amerikai gyarmatukon, Guyanában ezeket a puha, barna-fehér bundájú állatkákat. Néhányat közülük hazavittek a gyerekeiknek játszótársul, Hollandiába. Itt az emberek gyorsan megkedvelték őket, és lassan más, európai országban is elszaporodtak.
Sokféle mintázatú és színű macska letezik a világon, a következőkben pedig bemutatjuk a legelterjedtebbeket.
Talán tudod, hogy Ausztráliából származik, de amit talán nem tudsz, az az, hogy a koala nem egy medvefajta, hanem a kenguruhoz hasonlóan erszényes állat. A kölykök születésük után hat hónapig anyjuk erszényében élnek.
Kedves Edit! Jó lenne megmutatni az állatorvosának. Biztos tud adni rá valami hatásos kezelést. A Babesia vakcina egyébként nem ad 100%-os védelmet. Üdvözlettel Dr. Szaiszló Ferenc
Kedves Zizi! Ennek hátterében többféle probléma is meghúzódhat (férgesség, táplálék nem megfelelő kalória tartalma, hasnyálmirigy alulműködése miatt kialakuló emésztőenzim hiány, egyéb egészségügyi okok stb.), amelyre kizárólagosan egy alapos állatorvosi ellenőrzés tud fényt deríteni. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg kutyáját szakembernek, aki a vizsgálat(ok) után sokkal pontosabb tájékoztatást tud adni!
A történet nem túl szívderítő, de sokat sajnos nem lehet hozzátenni. Az állatorvos kollégával értek egyet, erősen kétséges, hogy lesz-e ebből még valaha rendes cicaláb? Nem lehetetlen, de nem is lesz egyszerű! Mást nem lehet tenni, kezelni kell, hátha lesz javulás. Ha nem, akkor majd lehet gondolkodni, hogy mi történjen....
Azt kérdezi a kedves kérdező, hogy mit javasolok. Nos, csak egyetlen dolgot: mielőbb vigye el állatorvoshoz a kutyáját!
A tünetek alapján - első körben - emésztési (gyomor) problémára gondolnék, úgyhogy egy nyelőcső-gyomor kontrasztos-kiürüléses vizsgálatot javasolnék (amit persze egy hasi ultrahangos és laborvizsgálat megelőzne, kizárva az egyéb belgyógyászati hátteret...). Ennek ismeretében lehet, hogy gyomor endoszkópos vizsgálatra is szükség lesz...