2131. A nimfapapagáj kedvelt díszmadár
A nimfapapagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Szelíd természetükről ismertek, bájosak, szeretetteljesek, játékosak és nagyon kommunikatívak.
A nimfapapagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Szelíd természetükről ismertek, bájosak, szeretetteljesek, játékosak és nagyon kommunikatívak.
A vízidisznó (Hydrochoerus hydrochaeris) vagy másnevén kapibara Földünk legnagyobb rágcsálója. Víz melletti területeken él csapatba verődve, melyet a legidősebb, domináns hím vezet.
Holland hajósok fedezték fel a 16. században dél-amerikai gyarmatukon, Guyanában ezeket a puha, barna-fehér bundájú állatkákat. Néhányat közülük hazavittek a gyerekeiknek játszótársul, Hollandiába. Itt az emberek gyorsan megkedvelték őket, és lassan más, európai országban is elszaporodtak.
Sokféle mintázatú és színű macska letezik a világon, a következőkben pedig bemutatjuk a legelterjedtebbeket.
Talán tudod, hogy Ausztráliából származik, de amit talán nem tudsz, az az, hogy a koala nem egy medvefajta, hanem a kenguruhoz hasonlóan erszényes állat. A kölykök születésük után hat hónapig anyjuk erszényében élnek.
Nehéz a kép alapján véleményt mondani, de úgy tűnik, mintha felületes erosio lenne, talán kontakt eredettel, de biztosabb lenne a diagnózis ha elvinné kollégához
Ez esetben, - pontosan a megelőző, biztonság okán talán helyesebb lenne a kutyát teljesen leszoktatni (deszenzibilizáló tréninggel) a labdázásról. Hiszen helyette sok más, legalább olyan hasznos elfoglaltság, más alakú játék, testmozgás, sport, stb. van. Nem írta a kutya méretét, fajtáját és korát - ezért, no és a terjedelmi korlátok miatt, - felelősségteljes és testre szabott tanácsokat nem áll módomban adni.
Ékszerteknősök esetében (gondolom arról van szó) több minden is okozhat szemgyulladást. Valóban az egyik leggyakoribb ok az A-vitamin hiánya, de ezen kívül sérülés, idegentestek, különféle bakteriális és vírusos betegségek is előidézhetik (pl. "megfázás"). Amennyiben a szemhéjak jelentősen duzzadtak, úgy nagyon nehéz a szem vizsgálata. Ezen az altatás sem biztos, hogy segíteni fog. Az altatásban / bódításban történő betegvizsgálat, kezelés egyébként teknősök esetében is lehetséges. Hasonlóan más állatokhoz ennek is megvannak a megfelelő, biztonságos módszerei és mint mindig, néha kockázata is. Amennyiben most is váladék van a szemhéjak alatt úgy azt el kell távolítani, és utána a kiváltó oknak megfelelően a teknőst tovább kezelni. Legjobb ezt a feladatott hozzáértő állatorvosra bízni.
Az allergia biztos. Hogy milyen allergén okozhatta, azt általában nehéz kideríteni. Léteznek tesztek is erre a célra. Első körben azt javasolnám, hogy zárja ki azokat a dolgokat (allergéneket), amikkel kedvence érintkezhet stb. Ilyen: bolha, telt bűzmirigy, új szőnyeg, fekhely stb., felmosószer stb. A helyi kezelésen kívül javasolnék injekciós antiallergiás készítmény adását is. Ha nem javulna a kutyus a kezelésekre, akkor alaposabb állatorvosi kivizsgálást javasolnék (bőrkaparék, vérvétel stb.).
Az Újfundlandi szőrét hetente többször kell ápolni. A legalkalmasabb erre a célra a fémkefe és egy rika fogú fésűt használata. Arra kell figyelni, hogy a kutya bundáját ne csak a tetején, a felszínén ápoljuk. Szét kell választani a bundát, és a szőrzet tövét is ki kell bontani. Ha még nem csomós a bundája, akkor gereblyét (olyat, minek forognak a fogai) is használhatsz, ez segít eltávolítani az aljszőrzetet is. Ha viszont már hatalmasak a csomók, akkor érdemes belőlük ollóval kisebbeket készíteni, majd ezeket bontani az előbbi eszközökkel, esetleg filcbontóval (ehhez gyakorlat kell, mert húzhatja kutya szőrét). Csomós kutyát ne fürdess, mert attól még jobban összeállnak a csomók, amik nem száradnak rendesen, és így a sampont se lehet belőlük rendesen kimosni. Fürdés után viszont érdemes szárazon újra átfésülni az ebet, mert ilyenkor már nem tartja bent a kosz a túlérett szőrszálakat. Ha pedig úgy érzed nem boldogulsz, akkor vidd el egy jó kutyakozmetikushoz. Csodákra képes! ;-) Eszközök képekben - másold, be a keresőbe a linkjüket: kefe : http://masniallateledel.unas.hu/shop_ordered/6022/shop_pic/405982.jpg fésű: http://www.petnet.hu/product_images/8315/thumbs/ferplast_femfogu_fesu_suru.jpg gereblye: http://www.allatijo.hu/imgitems/55648.jpg filcbontó: http://www.petnet.hu/product_images/5764/camon_filcbonto_nagy.jpg Jó munkát!