2136. A zöld leguán (Iguana iguana)
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A leopárdgekkók ideális terráriumi állatok. Rovarevők, etetésük nem túlságosan bonyolult. Ha elegendő mennyiségű vízről is gondoskodsz számára, kedvenced biztosan elégedett lesz.
A nyércnek vagy más néven vidramenyétnek két fajtáját különböztetjük meg, az amerikai és az európai nyércet. Ezek az állatok folyópartok közelében élnek, de néha előfordul, hogy városokba is beköltöznek.
A nyulak csodálatos pajtások lehetnek, persze csak az erre megfelelő embereknek. Ha szeretnél egy nyuszit, tájékozódj, mielőtt magadhoz vennél egyet!
Katasztrofális hatással lehet a hosszan tartó hideg, esős idő a fészekaljakra és akár a költő madarakra is! A meteorológiai előrejelzés szerint az előttünk álló hét jelentős részében az átlagosnál legalább tíz fokkal hidegebb lesz. Tartósan esős és viharosan szeles idő várható, ami szinte az összes madárfaj idei költési sikerét, fióka utánpótlását veszélyeztetheti.
Nehéz feladat. A gallér és /vagy a kötés a legbiztosabb megoldás, de ezek szerint nehézkes. Létezik egy keserű spray ,amivel egyes állatoknál meg lehet akadályozni a kötés lerágását. Állatpatikában próbálja beszerezni.A gallért valahogy rá kéne ügyeskedni.
A kiabálás állandósulásának, feltehetőleg hormonális háttere lehet, talán pár vásárlásával megoldható. Persze erre nincs garancia, főként szelíd, emberhez kötődő madár esetén. Lehet próbálkozni új, nagyobb kalitba költöztetéssel, lakásban szabadon tartással, fehérje és "E" vitaminban szegény étrenddel. Ha mindez néhány héten belül nem hoz eredményt, akkor több toleranciára lesz szükség. Adjon időt a papagájnak, meg kell szoknia az új helyét. Még csak most hozták.
Kedves gazdi, őszintén sajnálom, a halál okára pontosan csak a boncolás, és a leletek vizsgálata után lehetne fényt deríteni. Boncolást sok állatorvos vállal, de ha az Öné nem, akkor az Állatorvostudományi Egyetemen biztosan elvégzik. Az árról náluk kellene érdeklődni.
Kedves Györgyi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiávalis lehet segíteni! keressenek nyugodtan, segítek!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltehetően egy lassan progrediáló betegségről van szó a cicáján. Nagyon nehéz így a távolból meghatározni, hogy neurológiai vagy ortopédiai beteg, de az biztos, hogy amikor a gerincén fetreng a földön, és összevizel mindent, akkor vagy fájdalmakat, vagy szúró, égető érzést érezhet. Az első lépés ilyenkor mindig egy gerinc-röntgen, és ha negatív, akkor aszerint haladunk tovább a kivizsgálásban és a gyógykezelésben. Ami az Önök esetében elérhető, hogy az állatorvosuktól vegyenek fájdalom-csillapító és gyulladáscsökkentő hatású tablettát, olyat, amelyet tartósan, éveken át szedhet a cica. Ennél többet sajnos a fentiekben ismertetett okok miatt nem tudok segíteni. Üdvözlettel: Kiss Gabriella