2136. A zöld leguán (Iguana iguana)
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A zöld leguán igen nagy termetű hüllő, épp olyan könnyedén mászik fára, mint ahogy úszik, és a macskához hasonlóan (szinte) mindig talpra esik.
A leopárdgekkók ideális terráriumi állatok. Rovarevők, etetésük nem túlságosan bonyolult. Ha elegendő mennyiségű vízről is gondoskodsz számára, kedvenced biztosan elégedett lesz.
A nyércnek vagy más néven vidramenyétnek két fajtáját különböztetjük meg, az amerikai és az európai nyércet. Ezek az állatok folyópartok közelében élnek, de néha előfordul, hogy városokba is beköltöznek.
A nyulak csodálatos pajtások lehetnek, persze csak az erre megfelelő embereknek. Ha szeretnél egy nyuszit, tájékozódj, mielőtt magadhoz vennél egyet!
Katasztrofális hatással lehet a hosszan tartó hideg, esős idő a fészekaljakra és akár a költő madarakra is! A meteorológiai előrejelzés szerint az előttünk álló hét jelentős részében az átlagosnál legalább tíz fokkal hidegebb lesz. Tartósan esős és viharosan szeles idő várható, ami szinte az összes madárfaj idei költési sikerét, fióka utánpótlását veszélyeztetheti.
Kedves Gazdi! Hasi sebbel járó műtétek után védőgallért,vagy védőruhát kell használni, hogy a kutya ne tudja piszkálni a sebet, ezzel megelőzve a befertőzést. Ha a seb elfertőződik, nem tud meggyògyulni, az állatnak állandó fájdalmat okoz, ami bágyadtsághoz, agresszivitáshoz vezethet. Az Ön esetében valószínű ez játszódik le. Azonnali műtéti gallér felhelyezést és a seb szakszerű állatorvosi ellátását javaslom. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Az étvágytalansággal járó vitaminhiány csak injekciós vitaminkezeléssel lehet megkísérelni gyógykezelni. akár ez a baja a gekkónak, akár más, érdemes felkeresni egy hüllőkkel foglakozó állatorvost, hogy segíthessen. Ezekben az esetekben általában minél tovább várunk annál rosszabb esélyekkel indul az állat a gyógyulás felé. Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Vigye állatorvoshoz! A füle: lehet atka vagy fülgyulladás! Az, hogy miért váladékozik az orra, sajnos látatlanban nem megálllípítható, mindeképpen vizsgálatot iényel!!
Kedves Gazdi! Lehet atka, vagy fülgyulladás, mindenképpen vizsgálatot igényel. Vigye állatorvoshoz! Kutyáknál gyakori, olykor hosszan tartó, nagyon kellemetlen fülbántalom a fülkagylóra vagy a fülszélre is átterjedő külsőhallójárat-gyulladás (otitis externa). Főképp a hosszúfülű kutyafajták vannak kiszolgáltatva mindenféle gyulladásnak a nyirkos, meleg fülüregben összegyűlő por, idegen testek, rovarok, toklászok, atkák, baktériumok, gombák és a felesleges fülzsír következményeként. A hosszú fülek, az esetlegesen legyengült állapot vagy a rossz fülhigiénia a helyi elhárító mechanizmus túlterheléséhez vezet. Azt sem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a fül a test tehermentesítő, méregtelenítő, „szellőztető berendezése" is, és szükség esetén kiválasztó funkciót is átvehet. A fülfolyás (otorrhea) néha a máj- vagy veseelégtelenség vagy fennálló hólyagelégtelenség visszaszorításának a következménye. Minden esetben alaposan meg kell vizsgálni, hogy elsődleges fülbetegségről, vagy belsőszervi problémák következményeiről van-e szó.
Elképzelhető, hogy segít a dezinfekt, noha inkább élősködők szoktak hasonló tüneket okozni, amik parakillel kezelhetők. A kezelést követően az etetésére figyeljen mindenképp oda, bőséges táplálékot biztosítva a hal számára! A halaid kondícióját addig is sera fishtamin vitaminnal és fagyasztott táplálékkal tudod javítani.