2161. Hogyan csutakoljuk le a lovat?
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A lovaknak a kimerítő edzés után jól esik egy kis csutakolás. Nem mindegy azonban, hogy télen vagy nyáron szeretnéd lecsutakolni az állatot, mert más-más módszer alkalmazható az időjárás függvényében.
A kólika igen súlyos betegség, amely rendkívül nagy fájdalmakkal járhat. A ló életét is veszélyeztetheti, ezért ha arra gyanakszol, hogy lovad kólikás, ne késlekedj, sürgősen fordulj állatorvoshoz!
Sokan gondolják úgy, hogy a ló azért viselkedik furcsán, azért nem engedelmeskedik, mert egyszerűen nem elég fegyelmezett. Azonban fontos tudni, hogy viselkedésükkel a lovak mindig mondani próbálnak nekünk valamit.
A közmondás úgy tartja, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát! Néha viszont nagyon hasznos lehet, ha belenézünk a ló szájába, ugyanis a fogak alapján elég pontosan meg lehet állapítani az életkorát.
A galandférgek komoly bélproblémákat okozhatnak a lovaknál. Sokkal veszélyesebbek, mint amilyennek gondolták őket. Nézzük meg, mit okozhatnak, és hogy hogyan kell szembeszállni ezekkel a ravasz parazitákkal!
Kedves Olvasónk! Igen, bizonyára befolyásolja a támadás a kutya jelenlegi viselkedését, de az ivartalanitás az első amit meg kellene tenni a javulás érdekében, aztán jöhet a tréning. 1. Agresszió másik kutyával szembenKiváltó okok: - konkurrencia a két kutya között; - túlzott domináns megnyilvánulások; - frusztráció, csalódottság kialakulása az egyik félben; - különbözik a két kutya karaktere, és ez egyiküknél félelemhez vezet; - az egyik (vagy mindkét) kutya nem megfelelően szocializált; - az emberek miatti kommunikációs problémák,akadályok; - az egyik kutya gátolva van a kommunikációban vagy a kontaktusfelvétel Az agresszív kutya kezelési lehetőségeiVarázsszer vagy csodamódszer nincs, mert az agresszió ellen nincs teljes és tökéletes végeredményt adó gyógymód. Az agresszivitásban megmutatkozó, berögződött megszokást csak nagyon nehezen és lassan lehet kitörölni az állat viselkedésrepertoárjából. Sok esetben még gyakori visszaesések is nehezítik a folyamatot, amikor az agresszív megnyilvánulást esetleges pótolandó másik cselekvés nem hozza meg számára a kívánt eredményt. Talán egyetlen más viselkedési problémára sem igaz annyira, mint az agresszivitásra, hogy csak a kutya egyéni helyzetére és körülményeire szabott tréning és terápiaprogram hozhat igazán jó eredményt.A szóba jöhető módszerek egy kutya agresszív megnyilvánulásainak csökkentésére:- tréning a klasszikus és operatív módszerek kombinációjával; - deszenzibilizálás; - ellenkondicionálás; - klikkertréning; - gyógyszeres kezelés; - Bach-virágterápia; - homeopatikus szerek; - sterilizálás/kasztráció; - ASP (antistressz-program); - a kutya fizikai és szellemi igényeinek tökéletes kielégítése. teljes cikket itt olvashatja >>
Kedves Olvasónk, ez sajnos gyakori probléma, van is róla cikkünk: Macskák összeszoktatása >> Egy macska vagy két macska >> Két macska összeszoktatása sokszor nehéz folyamat. Az, hogy a két macska először csak fúj egymásra teljesen természetes dolog, hiszen itt az történt, hogy idegen állat került a régi macska területére. Ideális összeszoktatási folyamat: Lassan, fokozatosan szoktassák össze az állatokat. Néhány nap után engedjék meg a macskáknak, hogy felfedezzék egymás területét anélkül, hogy a másik macska jelen lenne, hogy előbb találkozás nélkül megismerhessék egymás szagát. Később felügyelet mellet etessék őket együtt, hogy jó élményekhez kapcsolják egymás jelenlétét. Később megpróbálhatják felügyelet mellett összeengedni a két állatot. Két macska összeszoktatása lehet nagyon sikeres, ilyenkor a cicák jól kijönnek egymással, együtt esznek, alszanak, játszanak. Sajnos előfordulhat az is, ami Önökkel is történt, hogy stresszessé válnak, mindig verekszenek. Fontos, hogy mindkét állatnak legyen külön alomtálcája, etető és itatótálkája. A kezdeti időszakban segíthet egy feromon tartalmú készítmény alkalmazása, amely nyugtatólag hat a macskákra (Feliway spray és párologtató), amit állatpatikában tud beszerezni.
Kedves Olvasónk! Ha nem ivartalaníttatja, akkor sokkal több baja lehet. Az ivartalanítás pontosan ebben segít, hogy elkerüljük a különböző ivaros kutyáknak gyakori betegségeit. A kutya szempontjából az ivartalanítás legfőbb hozadéka, hogy nagyon sok betegségtől megóvhatjuk őket, jelentősen növekszik az ivartalanított kutya átlagos élettartama.Milyen betegségektől óvhatjuk meg az ivartalanítással kutyánkat?Az ivartalanított szuka kutyáknak biztosan nem lesz gennyes méhgyulladása (akkor sem ha csak a petefészkét távolítjuk el,mert a méh gyulladása, csak a petefészek által termelt hormon hatására alakul ki), biztosan nem lesz petefészek-daganata, nem lesz álvemhes, és ha idejében ivartalanítjuk nagy eséllyel megóvhatjuk a későbbi emlődaganat kialakulásától. Főleg az utóbbi betegség, az emlődaganat szempontjából lényeges, hogy azivartalanítás az első tüzelés előtt, lehetőleg 3-6 hónapos kor között történjen. Az első tüzelés előtt ivartalanított szuka kutyának csak 0,5% esélye van arra, hogy később emlődaganata fejlődik. Az első tüzelés után ez 8%-ra ugrik, míg a 3. tüzelés után, vagy a nem ivartalanított kutyáknál ez az arány 30%-ra emelkedik, tehát az emlődaganat minden 3. szukánál kialakul.
Kedves Erzsébet! Egyáltalán nem ajánlott kutyusát a fenti táppal etetnie, az kifejezetten a leirás szerinti szuka kutyáknak van tervezve. Kutyája ivartalanított? Az is számit a választásnál, de leginkább, ha a márkát szereti, akkor ezt ajánlom: Royal Canin Yorkshire Terrier Adult
A porckorongsérv a gerincvelő sérülése miatt okoz fájdalmat és a hátulsó lábak bénulásátA sérülés mértékének megállapításához legalább egy röntgen felvételre lenne szükség. A műtét várható eredményessége az idő múlásával sajnos egyre csökken.Az akaratlagos bélsár és székletürítés megléte kedvező és a fájdalomnak is csökkennie kell,erre utal a javuló étvágy.