2201. Hogyan kezeljük az allergiás macskákat?
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Az antibiotikum-érzékenység problémája a lovaknál bármilyen lótulajdonost érinthet. A túl sok antibiotikumos kezelést többféleképpen is megelőzheted.
A lovak, az emberekhez hasonlóan, időnként köhögnek. Ha egy lónál krónikus köhögés jelentkezik, az bizony aggodalomra adhat okot. Ilyenkor szakember segítségével ki kell deríteni, mi állhat a probléma hátterében.
Íme néhány információ a kutyák Duchenne-féle izomdisztrófiájáról (GRMD), egy ritka, de halálos betegségről és arról, hogy ez miként segíthet az embereknél kialakuló Duchenne-féle disztrófia gyógyításában.
A család és a kutya boldogsága érdekében nagyon fontos egy olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt. Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot.
Miután tacskóról van szó, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a tapasztalt tünetek gerinc problémával állnak összefüggésben. Az ún. tacskóbénulás betegségben a végbél működés zavara jellegzetes és gyakori jelenség. Szerintem ha máshol nem, Budapesten a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karán biztosan tudnak olyan vizsgálatokat végezni, amelyek közelebb hozzák a helyes diagnózist. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy a bajt meg is tudják gyógyítani!
Előfordulhat, hogy hangszálgyulladás. Az állatorvos a megfelelő gyulladáscsökkentőt fogja javasolni, ha más elváltozást nem talál.
Egy valamit nem tudok, mégpedig "biztosat" mondani! A kutyájuknak vélhetően többféle betegsége is van egyszerre, ami nem jó kilátásokkal bír. A leírtak alapján először én is a Cushing-kórra gyanakodnék, de szóba jöhet más hormonális probléma is (ami gyakori következmény a Cushing-kórnál). Egyetlen használható javaslatom az, hogy érdemes lenne a kutyájukkal a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karának szakrendeléséhez fordulni. Ők talán tisztázni tudják egy a most még kicsit kusza történetet, ill. helyzetet.
Kedves érdeklődő! Azt javasolnám elsősorban, hogyha lehetősége van rá, vigye el a hörcsögöt szakorvoshoz, minél hamarabb!! Természetesen jó az emberi szemcsepp, de nem akármelyik, mivel bizonyos összetevőkre allergiásak lehetnek. A ciloxan nevű - vényköteles - szemcsepp az, ami alkalmazható hörcsögöknél is, viszont ezt se használja egy hétnél tovább. Vagy váltva kamillateával, 1 hét ciloxan 2 hét kamilla. Ha továbbra sem javulna a csipásodás, akkor két dolog jöhet szóba, vagy szürke-hályog, vagy daganat. Egyik esetben sem fog javulni sajnos a csipásodás, de szürke-hályoggal még sokáig élhet. Éppen ezért javaslom, hogy vigye el lehetőleg specialistához, mert így látatlanban nem lehet A-t vagy B-t mondani. De a kérdésére válaszolva alkalmazható emberi szemcsepp, és jó eséllyel használni is fog, de egy orvosnak látnia kellene a hörcsögöt. Ami az aggasztó az a puffadás és hogy alig mozog, ne nézze, hogy szenved, vigye el orvoshoz.
Kedves Ida! Így látatlanban elég nehéz diagnosztizálni, de nagyon valószínű, hogy nem a szeme beteg a kutyusnak, hanem ott csak egy erős váladékozás formájában jelentkezik a máj méreganyagokkal való túlterheltsége. Ugyanis az életfontosságú szervek meridiánpályáit tekintve a máj kapuja a szem. Tehát, ha a szem erősebben váladékozik, és nem egy heveny helyi gyulladás okozza, akkor majdnem biztos, hogy a májnál keresendő a kiváltó ok. Ezért egy alapos méregtelenítő / tisztító kúrára lenne szüksége kedvencének, és nem ártana a táplálkozási szokásait is átvizsgálni. Amint távoznak a méreganyagok a szervezetből, a máj is megkönnyebbül, és megszűnik a szem fokozott váladékozása. Ehhez a kúrához ajánlatos egy homeopata állatorvos segítségét kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Üdvözlettel: Andrea (Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, www.kimintvet.hu)