2201. Hogyan kezeljük az allergiás macskákat?
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Az antibiotikum-érzékenység problémája a lovaknál bármilyen lótulajdonost érinthet. A túl sok antibiotikumos kezelést többféleképpen is megelőzheted.
A lovak, az emberekhez hasonlóan, időnként köhögnek. Ha egy lónál krónikus köhögés jelentkezik, az bizony aggodalomra adhat okot. Ilyenkor szakember segítségével ki kell deríteni, mi állhat a probléma hátterében.
Íme néhány információ a kutyák Duchenne-féle izomdisztrófiájáról (GRMD), egy ritka, de halálos betegségről és arról, hogy ez miként segíthet az embereknél kialakuló Duchenne-féle disztrófia gyógyításában.
A család és a kutya boldogsága érdekében nagyon fontos egy olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt. Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot.
Kedves Olvasónk! Sajnos legtöbbször az ilyen esetekben csak azonnali állatorvosi segítség működik, házhoz kell hívni a segítséget vagy rohanni a cicussal az állatkórházba. Reméljük, azóta minden rendben vele! Mi van, ha a kiscicát etetni kell?
Kedves Olvasónk szelídítés: A hullámos papagáj természeténél fogva társaságkedvelő. Fajtársaitól elzárva, mi fogjuk azokat pótolni, és hozzánk fog kötődni. A szelídíthetőségben természetesen van egyedi különbség. Az egyiknek a kapcsolatteremtés kezdetén elég, ha bedugjuk az ujjunkat a kalitkába, a mellkas elé, máris ráül. A másikkal hosszabb ideig jutunk el idáig. A lényeg az, hogy türelmesek legyünk és ne várjunk ettől a kis madártól többet, mint amire képes. Türelmünk következetességgel párosuljon. Ha a madár már magától az ujjunkra ül, kezdhetjük a beszédre való tanítását.A sikeres beszédretanításnak csak az egyik feltétele, hogy tehetséges legyen a tanítvány. Legalább ennyire fontos, hogy a türelem és kitartás belőlünk se hiányozzon. Nemegyszer hallottam már a "pedig és megtettem mindent, mégsem tanult meg a Pityu beszélni, biztos becsapott a tenyésztő" szöveget. Rákérdezés után kiderült, hogy az a "minden" elég kevés volt. Bömbölő TV, a család ezernyi zsivaja mellett bajos egy madarat tanítani. Pláne úgy, hogy a madár bent ül a kalitkában, előtte a gazdi, aki sorban gügyögi a mondatait. Már amikor el nem felejti, mert akár napok is kimaradhatnak. http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/papagajok-ropkodnek/11662/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hegyi-papagaj-szeliditese/12776/ Cikkek: Papagájok: gondozási egyszeregy Hullámos papagáj
Minden kaméleonfajnak mások az igényei, először a tartási feltételeket kell ellenőrizni. Ezek a jelek kaméleonok esetében nem sok jót jelentenek. Nem tudom így megmondani mi lehet a baj, próbálja meg pipettával hüllővitaminos vízzel itatni és ha nem javul vigye el egy szakrendelőbe.
A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, rombol és nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.). jelen esetben a költözés is okozhatja a stresszt és válthat ki agressziót. de Stressz okozta agresszió az is ha a cicának nincs jól beállított napirendje. határozd meg az etetés idejét, a játék idejét és a legfontosabb, az általa kijelölt pihenőhely csak az övé legyen és ne háborgassa senki. Az agresszív viselkedés megszüntetésére egy lehetőségünk van, mégpedig az, ha megtudjuk mi okozza, és azt kerüljük! Kérd szakember segítségét, ne hagyd, nem fog magától elmúlni. Akit érdemes megkeresni: Stefan Siman, macskákkal is foglalkozik nem csak kutyákkalhttp://www.4tappancs.hu/
Amikor a hasmenést fertőző ágens, tehát baktérium, vagy vírus okozza, akkor a hasmenés általában naponta többször jelentkezik, sokszor habos sárgás, vagy zöldes a bélsár színe és általában vírusok esetén véres is lehet a széklet. A kórképet általában láz kíséri, a nyirokcsomók duzzadtak, a kutyusnak fáj a hasa, ezért púposított háttal járkál, apatikus, enni nem kíván, viszont nagyon szomjas. Minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni. El kell kezdeni a védőoltási programot is. Féregtelenítés sem árt!