2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
Kedves Bernadett! Ez a hörcsögöknél - ahogy az embereknél is - természetes dolog. Ahogy felébred nem egyből fitt és energikus, hanem kell neki az ébredési idő. Nálunk olyan is volt, hogy csukott szemmel elindult a höri, és nekisétált az itatónak. Ivott egyet, és visszament aludni. Ez természetes, nem kell miatta aggódni. :) Üdvözlettel: Nitta
Oculogutt neomycint szoktak használni jutyánál, de nem mindegy, hogy mire, milyen okból, mennyit.. Szükséges az álatorvosi vizsgálat. Ugyanis a legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul.De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála.Ha felírta az állatorvos a szemcseppet, mehetünk haza kezelni a kutyát. Az első és egyik legfontosabb teendőnk a szem és környékének alapos megtisztítása a beszáradt váladéktól. Mindennemű gyógyszeres kezelés (szemcseppek, szemkenőcsök) alkalmazása csak ezután következhet.
Üdvözlöm! Mindenképp komolyabb kivizsgálást (vérvétel, hasi ultrahang, röntgen) javaslok, illetve kórházi ellátást, mert a nem evő macskákban nagyon hamar komoly májproblémák alakulnak ki, melyek akár végzetesek is lehetnek.
Ha kijön a végbele a macskának, akkor eléggé meg lett nyomva. Tessék elvinni orvoshoz, látatlanban nehéz eldönteni, hogy kóros-e, hogy mennyire sérült és hogy helyre jön-e magától vagy beavatkozás szükséges.
Üdvözlöm! Én nem várnék az állatorvossal, pláne, ha a kölyök nem akar enni... Megfelelő ellátással életben tartható mesterséges táplálással is, míg nem erősödik meg kellően, hogy magától szopjon. Ha pedig beteg, azt is az állatorvos fogja tudni megmondani... A tej kérdése ebben az esetben szerintem másodlagos, inkább a kölyköt kéne életben tartani.