2231. A paradicsombéka (Dyscophus guineti)
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A paradicsombéka, dyscophus guineti, Madagaszkár területein honos. Ez a kétéltű képes a testét pirosra felfújni, ilyenkor egy paradicsomra emlékeztet.
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
A macskáknak a vérükben van a vadászat, semmit sem tehetsz ellene. Inkább próbáld megérteni a macskád ösztönei által diktált viselkedését, és ne ess kétségbe, ha rajtakapod, amint éppen egereket vagy madarakat üldöz!
Napjainkban a macskák sokkal tovább élnek, mint ezelőtt. A megfelelő étrend hozzásegít ahhoz, hogy egy hosszú életet éljenek.
A sziámi az egyik legősibb háziasított macskafajta az egész világon, történelme olyan színes, mint ő maga. Ragaszkodó, játékos, kedves cica, nagyon sok törődést és figyelmet igényel.
Kedves Gazdi! Sajnos nem tudok sok okosat mondani. Az időskori elhízásnál nem feltétlen az élelem milyensége az ok, hanem a kevés mozgás, sok evés, bár a leírás szerint nem eszik sokat. Ezért a cukorbetegség, ami az eszembe jut, ez hatással lehet az ízületeire is, és súlygyarapodás is megfigyelhető, ennek kapcsán érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz. Az alma jó, béltisztító a hatása. Az olivaolaj mindenképp jó, segíti a székletürítést, de túlzásba sem szabad vinni, mert nem biztos, hogy puffadás van a háttérben, viszont ezt látatlanban nem lehet megmondani. Érdemes lenne ellátogatni vele egy állatorvoshoz, hogy mindent tisztán lássanak. Azonban a doki bármit is mondd, itt sajnos csak tippeket-tanácsokat tudunk adni, pontos diagnózisokat semmiképp. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A macskáknak annyiféle színváltozata lehetséges, melyekben eligazodni csak komoly szakértelemmel rendelkező tenyésztők vagy ebben jártas állatorvosok tudnak. Valószínű, hogy valamelyik előd színe jelent meg a kicsikben. Próbáljon meg a brit fajtatenyésztők körében érdeklődni a lehetséges színváltozatokról. Nem kizárt az albínó változat sem, de az elég ritka.
Kedves Kriszti! Ez az oltás ugye a kombinált oltás. Nem hallottam még arról, hogy ebből gond lett volna. A nyuszinál a betegségek a tünetek után nagyon gyorsan jelentkeznek. Ha jó kedvű és eszik, játszik rendesen, nem levert stb. rendes a széklet, akkor nem kell aggódni. A nyuszik elég gyakran szerezhetnek ilyen karcolásokat, akár a ketrecen is megüthetik magukat. Vagy egy véletlen erősebb vakaródzás is okozhatja. Az, hogy kezesebb annak csak örülj. Ha minden más amit leírtam megvan, akkor nem a betegség miatt kezes.:) Azonban, ha nagyon zavarnak a sebek és nem múlnak- egy kis neogranormonnal bekenheted őket- akkor érdemes visszanézni az orvoshoz. Én nem hiszem, hogy bármi baja lenne Gömbinek.:) A szőre is szép- így a fényképről- egészséges.:) Azért majd írj, mi történt.:) Szép estét Gabi
Kedves Gazdi ! Sajnálatosan az epilepsziás rohamkészségre minden melegvérű állat agya képes, így a sündisznóé is. A leírása alapján , felmerül az epilepszia betegség gyanúja is. Mindenképpen vérvételt javasolnák az állatorvosánál, ahol a vércukorszint és az ionháztartás ellenőrzése is javasolt. Ha alkalmi rohamokról van csak szó, akkor vérösszetevők normalizálásra tünetmentessé is válhat a beteg. Ha az agy öröklött vagy szerzett betegségéről van szó akkor nem. Ilyen esetben antiepileptikum tartós adása javasolt. üdvözlettel dr KIss Gabriella
Az alomtestvériség nem indokolja az ivarérett kori barátságot ! Igen, betudható. (volt)