2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
Kedves gazdi! Javaslom forduljon epilepsziára szakosodott állatorvoshoz, Kiss Gabriella kivizsgálja a cicát. Mindenképp meg kell néznie, látatlanban nem fog diagnózist felállítani. Kérjenek tőle időpontot. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Gyógyulást kívánunk a cicának!
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Kedves gazdi, a cicának pedig állatorvosi segítségre van szüksége, Ön nem tud rajta segíteni. Próbálja meg ezt az állatorvosi rendelőt, ők talán segítenek akkor is ha nehéz helyzetben vannak: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/csalad-utcai-kisallatrendelo/65/
Kedves Tünde! Látni kellene a labort (milyen paramétereket kértek és azok mennyire tértek el), ki kellene biztosan zárni, hogy a szobában valamelyik növényt rágja (ui. ez is okozhat ilyet). Ha az általános vérlabor jó (azaz máj-vese-hasnyálmirigy ok, kismértékű crea-eltérés lehet a hányásoktól is), UH-n eltérés nincs, otthoni növények épek, vagy legalábbis nem juthat hozzájuk (vagy bármi más irritáló anyaghoz), és a savcsökkentőkre sem javul, akkor tovább kell lépni. Én néznék egy FeLV-tesztet, ha a kontrasztos rtg-felvétel negatív lett (azaz egyértelműen a kontrasztanyag maradéktalanul végigment a bélrendszeren), akkor még egy gyomorendoszkópos vizsgálatot (gastroscopia). Mi lehet a cica baja? Krónikus gyomorhurut, gyomor/béltumor, elfekvő idegentest (pl.nylonzacskódarab), veseelégtelenség...
Még nem alakult ki normál bélflóra emiatt nyálkás a széklet. Sokféle bélflóra stabilizáló termék kapható, ezek általában telsavbaktériumokat tartalmaznak és visszaszorítják azon baktériumok szaporodását amelyek a nyálkásodást okozzák. Javaslok egy ilyen bélflóra stabilizáló kúrát.