2306. Hogyan készíts olyan csemegét, amit a lovad imádni fog?
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Gondoltad volna, hogy házilag is elkészíthetsz finomságokat a lovadnak? Nem kell messze menned, saját háztartásodban is megtalálod a finom és egészséges hozzávalókat.
Egy óvatos kóbor macskával való kapcsolat kialakításának a kulcsa a türelem. Vannak, akik úgy gondolják, ha egy macska élete első két hónapjában nem lesz háziállat, akkor sosem lesz képes azzá válni.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Ha nem akarod felzaklatni a macskát, és azt szeretnéd, hogy az állatorvosi rendelőig történő utazás zökkenőmentesen menjen, nem árt felkészülni egy-két dologra. Jó, ha a cica megszokja a hordozót és amennyiben kocsival viszed, az autózást.
Minden további nélkül megtanítható/szoktatható a kutya, - sokkal könnyebben fog menni mint azt előre feltételezi. Kezdetben természetesen napi 5-7 alkalommal érdemes kivinni, a fizikai és szellemi igényeit maximálisan kielégíteni és intenzíven szobatisztaságra nevelni.
A véres széklet komoly aggodalomra ad okot. Vigye el állatorvoshoz minél hamarabb!
Gerincprobléma lehet a háttérben, de erről így látatlanban semmi érdemlegeset nem lehet mondani. Vigyék állatorvoshoz, amilyen hamar csak lehet. Addig adhatnak -szigorúan elsősegélyként- fájdalomcsillapító tablettából egy felet (bármi jó, amit saját maguk is bevennének).
A nyereg mérete inkább a lovas számára meghatározó, neki legyen megfelelő- se kicsi se túl nagy. A ló számára az a fontos, hogy a nyereg kiképzése, típusa megfelelő legyen számára Jól illeszkedjen a hátára ne törje a marját, markamra kiképzése milyen (Nem mindegy, hogy magas marú lóról vagy kerek hátúról van szó, aminek alig látszik a marja,ill.mennyire izmolt a háta) 2.Könnyebb igénybevétel esetén úgy számolhatunk, hogy 100kg testtömegre 1-1,5kg jó minőségű szénát és0,5-1kg abrakot adunk, egy átlagos méretű felnőtt ló 500-600kg Zabot lehet adni a túletetés veszélye nélkül Lenmag adagolása is célszerű heti 2-3x 8-10dkg adagban leforrázva. Sárgarépát is kaphat, kiváló dietetikai hatású adagja 2-5kg Kiegészítésként gyümölcsöt is kaphat(alma, körte, barack,- szilva/magozva) max. a fejadag 10%-a mértékben Sok kérdés merülhet fel még a lótartás során így hasznos lehet a szakirodalom beszerzése
Kedves Ferenc! Leveléből nem derül ki, hogy mire (mikre) lett allergiás a kutyus. De ettől függetlenül fontos tudni, hogy az allergiás bőrpanaszok hátterében nagyon sokféle ok húzódhat meg! Hogy kialakuljon a túlérzékenység bizonyos allergénekre, ezt több tényező is elősegítheti. - Lehet, hogy a szervezet méreganyagokkal terhelt. Ilyenkor a test a bőrt szelepként használja, - toxinokat választ ki, amelyeket a májnak ill. a vesének kellene, de azok már túlterheltek. - Krónikus bélműködési-zavar is állhat a háttérben, melyet a kész- és konzerv ételek túl nagy aránya okozhat a táplálkozásban. Nyers kosztra való átállás már fél gyógyulást jelenthet. - Oka lehet bolhaallergia is. Az állatorvos meg tudja állapítani, hogy ténylegesen erről van-e szó, és ha igen, megadja a szükséges kezelést, és rövid időn belül tünetmentes lesz a kutya. Tehát nagyon szerteágazóak lehetnek az okok, és akkor még az esetleges lelki háttérről nem is beszéltem. Minden ilyen és hasonló esetben ezért azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Javaslom, hogy olvassa el a legfrissebb írásomat is az allergiás betegek homeopátiás kezelési lehetőseiről is: "Allergia ellen homeopátiás deszenzibilálás". Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea.