2336. Biztonságos kutyasétáltatás: 7 dolog, amire figyelj!
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
Mire figyeljünk, ha betonon sétáltatjuk a kutyánkat, és miért fontos, hogy állatorvossal is beszéljünk egy nagyobb séta előtt?
A legtöbben kártevőként tartják számon, de a vörös rókát akár hasznos állatnak is nevezhetjük, hiszen elpusztítja például a kártékony rágcsálókat. A vörös róka az egyik legelterjedtebb szárazföldi ragadozó, naponta akár 1 kg húst is elfogyaszt.
Amikor az eutanáziára kerül a sor, vagyis, hogy a szeretett kutyánkat elaltassuk, akkor figyelembe kell vennünk az állat állapotát, a kutya-gazda kapcsolat milyenségét és a gazdi szükségleteit.
A swimmer puppy szindrómában szenvedő kiskutya hátsó lábai a teknősök hátsó végtagjaihoz hasonlóan csatlakoznak a csípőizülethez. A kiskutya emiatt úgy mozog, mint a vízben úszkáló teknős, innen ered az elnevezés.
Berakja a mosógépet, bepakol a hűtőbe, és kidobja a szemetet. Ilyen az ideális kutya!
A hosszan tartó, erős vérzés hátterében hormonális rendellenesség is lehet. Javaslom, hogy szülészeti szakrendelésen vizsgáltassa meg a kutyát. Vérvétellel megállapítható a progeszteron szint, és ennek megfelelően a pároztatásra legalkalmasabb nap is. Végső esetben megoldás a mesterséges megtermékenyítés is.
Érdemes lenne állatorvosnak megmutatni (törés kizárása, stb).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A levertség, étvágytalanság hátterében sok minden lehet... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét Tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség.
Valószínűleg emlőtumor és/vagy gyulladásról van szó. Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! A kettőt (emlőtumor vagy emlőgyulladás) csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat...
Ezt csak vizsgálattal lehet eldönteni.