2406. Papillon - a társasági "pillangó"
Ahogyan a pillangó egyik virágról a másikra száll pollent gyűjtögetve és szórva, a szeretetreméltó és kecses, papillon is mindenkinek a társaságát élvezve varázst ad az estélynek.
Ahogyan a pillangó egyik virágról a másikra száll pollent gyűjtögetve és szórva, a szeretetreméltó és kecses, papillon is mindenkinek a társaságát élvezve varázst ad az estélynek.
Ahogy azt a neve is mutatja, a fajta Németországból származik. A népszerű sorozatsztár, drogkereső- és vakvezető kutya nagyon jó házőrző és házikedvenc egyben.
Az angol agarat nemes és nyugodt természete kiváló családi kedvenccé teszi. Az angol agár kedves, ragaszkodó természetének köszönhetően kiváló terápiás kutya. Alkalmazzák őket kórházaban, időseket ápoló otthonokban és más intézményekben. Hosszú lábaik miatt elég magasak ahhoz, hogy feltegyék fejüket a kórházi ágyakra, vagy hogy megérintsenek egy kezet.
Az elmúlt évtizedben számos radikális változás történt a felső kategóriás (top-end) kutya-és macskaeledelek területén. Először eltűntek a gabonák az alapanyagok közül, ezáltal kevesebb lett a tápokban a szénhidrát és emelkedett a fehérjetartalom. A korszerű táplálkozástudományban már a szénhidrát a fő ellenség, és nem a fehérje.
Számos történet, film alapjául szolgál a sárkányok mítosza. A délkelet-ázsiai erdőkben a mese valósággá válik: ott élnek a repülő sárkányok (draco volans), igaz, a valóságban sokkal kisebbek, mint a filmbeli állatok.
Kedves Erika! Azért dugta el őket, mert féltette a kicsiket, nem szabad az újszülött cicákat fogdosni... nyugodt, védett, helyen kellett volna kialakítani neki a ládikáját, ahol nincs nagy forgalom, minden kiscica életben maradt volna így. Tehát nem féltékenység, szimpla anyai védelmi ösztön volt. Az anyamacska egyébként a kandúrok elől szokta elrejteni a kicsiket, mert ha a kandúr megöli a kiscicát, akkor a nőstény hamarabb lesz párzóképes, de ha nincs kandúrveszély, akkor is elrejtheti, ha túl sokat zargatják az emberek. Nézze meg, hogy hova vinné őket az anyjuk és ott próbáljon kialakítani neki egy kis helyet, persze úgy, hogy még könnyen ki tudjon majd jönni onnan ( a kicsikkel együtt, ha már elkezdenek mozgolódni)
Némelyik egyed sokat ugat, némelyik keveset. Az Öné is ugat, ha meglát egy macskát ... Az ugatás mennyisége meghatározó jellemzője lehet egy fajtának. Bármennyire sokat vagy keveset ugat egy kutya, az ugatás a "nyelve". Ez a nyelv a hangok széles skáláján alapszik, a halk nyöszörgésen keresztül, a morgáson át, a közönséges ugatásig, és a farkasokéra emlékeztető üvöltésig. A különböző sajátos helyzetekben a hangadások mindegyike árnyalatnyi eltéréssel hallható. Amennyiben figyelemmel kíséri kutyáját, fokozatosan rá jöhet arra, mit jelentenek a különböző hangok.A kutya sokféle hangot ad: amikor ingerlik vagy zavarják, morog, amikor beteg, vinnyog, ha megsebesül vagy a farkára lépnek, nyüszít, vadászat közben, vagy ha bezárják, esetleg zenét hall vonít, és váratlan dolgokra csahol. Megelégedettséggel tölti el vajon a kutyát, ha hallja azt a zajt, amit ugatásával kelt? Egyáltalán nem. Számára ugyanolyan jó hecc az ugatás, ha hangszalagjait sebészi úton eltávolítják.A legtöbb kutya elsősorban olyan helyzetekben ugat, melyekben az éberség-félelem-harciasság kombinációja uralja kedélyállapotát. Az ugatás lehet szinte hangtalan levegő kibocsátás. Az erőteljes ugatás szakadatlan vonítássá alakulhat. Minél inkább agresszívebb, annál tompább, mélyről jövőbb az ugatás, minél inkább fél a kutya, annál magasabb hangú és fültépőbb.
Kedves Kata, a kiscicák füle általában nagyobb, majd hozzá nő a fejük :) a fültisztításról itt olvashat: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-fultisztitas/2044/ Érdemes lenne azért a cicát megmutatni állatorvosnak, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy nem fülröhösség, oltásokat is jó lenne kapnia, illetve a féreghajtást is célszerű lenne elkezdeni.
A kutyák (és általában az emlős állatok) nem szoktak depresszióba esni a szülés (ellés) miatt. Igazából a kölyköket sem tudják megszámolni, nekik mindegy, hogy 1 van, van több, mindaddig amíg van alattuk kölyök, működnek az anyai ösztönök. Ha a kutyájuk furcsán viselkedik, akkor valami baja lehet, például esetleg benne maradt még olyan magzat, amit nem tudott megszülni, vagy méhgyulladás alakult ki, stb. A legjobb lenne holnap elvinni állatorvoshoz és megvizsgáltatni alaposan! Ha a megmaradt kölyköket nem szoptatja rendesen, és azok feltűnően éhesek, akkor kutyakölykök számára készült anyatej pótló táppal kell őket etetni (ilyeneket állatpatikákban lehet beszerezni).
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.