2421. Szíriai hörcsögfajták - 1. rész
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A szíriai aranyhörcsögök színük szerint osztályozhatók. Vannak például arany, sárga, fahéj, rozsdabarna, füstszínű, és lila hörcsögök is.
A változatos színek mellett különböző minták is létrejöttek. Ezekből három közismert Magyarországon, és még másik három létezik. A mintagéneknek köszönhető még változatosabb lett a választható hörcsögpaletta, amit még tovább színesíthetünk a különböző szőrtípusokkal.
A kutya-macska barátság egyik legszebb példája az alábbi videó, amelyen egy cica anyáskodik egy boston terrier felett.
A Fővárosi Közterület-felügyelet 12/2010. igazgatói utasításának 21. pontja indokolás nélkül megtiltotta az Illatos úton levő kutyák fényképezését - holott 2004 óta ennek soha nem volt akadálya. A fotózás révén évente ezernyi kutya menekült meg a haláltól. Most 22 állatvédő szervezet tiltakozik a döntés ellen.
Ha a vadászgörényt szobatisztaságra neveljük, megengedhetjük neki hogy a ketrecen kívül szaladgáljon. Nagy örömünket lelhetjük a vadászgörényben, ha a lakásunk „görényálló”. Tehát, hogyan is működik a vadászgörény szobatisztaságra nevelése?
Egyedül tartott, szelíd madárnak, alkalmankénti kiengedés mellett megfelelő a leírt alapterület. A szilvafejű értelmes, kíváncsi papagáj, ezért a rácstávolsággal lehet probléma. Ha 1,5-2mm-es drótból készült és a hosszirányú kötések távol esnek egymástól, úgy a rács rugalmasságát kihasználva kidughatja a fejét és beszorulhat.
Kedves Olvasónk, ebben a cikkben mindent megtalál az almacsiga tartásáról: http://www.haziallat.hu/akvarium/edesvizi-fajok/a-rejtelyes-almacsiga/1723/
A kutyának további vizsgálatokra (főként bélsár parazitológia és baktérium tenyésztés) van szüksége az elmondottak alapján, így javaslom, mindenképp vigyék el egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.
Szia! A kutyusod és a nyuszi viszonya többnyire a gazdin múlik. Persze benne van az állatok alaptermészete is, de ha Te úgy állsz hozzá, akkor megkedvelik egymást. Ha hazaviszed a nyuszit akkor először csak ketrecen keresztül ismerkedjenek, majd pedig a nyuszi legyen ölben és úgy szagolgassa meg a kutyus. Mindenképp mondjad is közben hogy ki kicsoda, mert a megnyugtató hangod kell mind a kutyusnak mind a nyuszinak. Majd engedd a nyuszit ismerkedni a lakással. Neki ugye ez is új lesz, tehát azt is meg kell ismerje. Erre adjál neki időt. Addig ha tudod ne engedd oda a kutyust. Tehát eleinte, amíg a nyuszi meg nem szokja a helyét csak rövid időre találkozzanak, akkor is felügyelet mellett. Mindig a nyuszi legyen a Te öledben, hogy érezze a biztonságot. Szerintem nem lesz baj velük, hisz a nyuszik jól elvannak tengeri malaccal, macskával is... Majd írj, hogy hogy alakult az ismerkedés...:) Szép Napot Gabi
Nem derül ki az emailből, hogy állatorvosa látta-e a kiskutyát, vagy csak emailben vagy telefonon kérdezett tőle. Mindenképp vizsgálat után lehet eldönteni, hogy mi a teendő (gyógyszeres kezelés, stb). Javaslom vigyék el kutyájukat egy olyan állatorvoshoz, akiben megbíznak.