2461. A delfin - 2. rész
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Tudtad, hogy... Azért, hogy ne fulladjanak meg alvás közben a delfineknek csak az agyuk fele alszik, míg a másik fele ébren marad, hogy lélegezhessen?
Az elefántok jellegzetes testrésze az ormány. Ez nem csupán légzésre, hanem az élelem elérésére, a tárgyak felvételére és akár védekezésre is szolgál.
A macskakávézók rendkívül népszerű létesítmények Japánban. Oszaka America mura nevű negyedében, a bárok és a trendi ruhaboltok közé beékelődve áll egy kávézó, aminek elsődleges vonzerejét nem a kávé, hanem a meglehetősen szokatlan személyzet adja.
Úgy néz ki, a macskáknak valóban kilenc életre lesz szükségük, ha híres gazdájuk van. A sztárok nem éppen kedvenceik kiváló gondozásáról ismertek, de eddig inkább a kiegészítőkként használt kutyusok miatt szólták meg őket. Sajnos, a macskák is áldozatul esnek a jómódú hírességek hóbortjainak.
A macska-mászóka, macskafa vagy macskaház néven is közismert. Ez egy beltéri szerkezet, amelyet azért terveztek, hogy a macskák másszanak, hancúrozzanak és henyéljenek rajta. Ezen a macska ösztönszerűen ugyanazt csinálja, amit a valódi fán tenne.
Már mindkettőt nyugodtan lehet ivartalanítani, akár egyszerre is. A nőstények ivartalanításaA nőstények gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Minél fiatalabb korban történik a műtét, annál kevésbé viseli meg az állatot és annál több lehetséges problémát előzhetünk meg vele. Szerintünk a legoptimálisabb időpont a 12 hetes életkor, vagyis ajánlott a műtétet egészen fiatal korban elvégeztetni, mert egyes macskák a szokásosnál korábban válnak ivaréretté. Ha a műtét ezt megelőzően történik, akkor 90%-al csökkenthető vele a tejmirigy-rák előfordulásának a valószínűsége! Ezért kivétel nélkül minden nem tenyésztés céljából tartott nőstény macska ivartalanítását ajánlott elvégeztetni az ivarérést megelőző időszakban. A kandúrok ivartalanításaKandúrok ivartalanítása céljából műtétileg eltávolítjuk azok heréit. Az ilyen macska többé nem tenyészthető. A műtét csekély kockázattal és számtalan előnnyel jár. Segít megelőzni a kandúrokra jellemző kellemetlen magatartási formákat, mint a jelölést, ami a lakásban elviselhetetlen, de a szomszédok sem "díjazzák". Az ivartalanított kandúr kevésbé agresszív, kisebb területet véd és látogat, ami a balesetek és a verekedésből származó sérülések mellett a fertőzések (pl. FeLV, FIV, rühösség) kockázatát is csökkenti. A kandúr macskák gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki (pl. jelölés), ezért az ivarérés előtt, vagyis leginkább 12 hetes életkorban . Bővebben a témáról >>
Kedves Noémi ! Az orrát belenyomni nagyobb hiba volt, mint, ha nagyon megszidták volna. A több alomtál használata jó gondolat, azzal érdemes továbbra is próbálkozni. Próbálkozni lehet az alom anyagának, minőségének a változtatásával is. Alom cserénél mindig hagyni kell az előzőből egy kis mennyiséget és összekeverni a tisztával, hogy szagminta maradjon, amely segít a macskának tájékozódni a Cica-WC helyéről és funkciójáról. A leírtak alapján nagy a valószínűsége, hogy a macska valami ellen tiltakozik és ezt jelölő ürítéssel fejezi ki. A tiltakozás oka sok minden lehet: élettér változás, félelem, elbizonytalanodás, vagy valamilyen szervi probléma: húgyhólyag gyulladás, vesekő, cukorbetegség. Vannak macskák amelyek korábbi traumatikus hatások miatt soha nem lesznek később szobatiszták, - csak akkor, ha szabadon kijárhatnak kertbe, udvarra, stb. Üdvözlettel: Stefan
A gyors lihegés, izgalmi állapotot, stresszt, magas testhőmérséklet jelent (láz, fertőzés). Először árnyék, elegendő friss víz (mindig elérhető legyen számára), ha nem múlik estére, érdemes lenne megmutatni állatorvosnak.
Kedves gazdi, jó lenne egy alapos kivizsgálás a kutyusnak, az alapvető dolgok mellett (bolhátlanítás, kullancsirtó, féregtelenítés, oltások). Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves Gazdi, Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/